video

(ВИДЕО) Австриски сноубордист скрши врат во Пјонгчанг

Австриецот Маркус Шајрер преживеа кошмарен пад во четвртфиналето на сноуборд крос. Тој изгуби контрола по еден од последните скокови во својата 1/4-финална серија и приземји на грб, но сепак...

ФАНТАСТИЧНА ФОТКА : EMPIRE STATE BUILDING ВО ЊУ ЈОРК ЌЕ СВЕТИ СО БОИТЕ НА...

Во чест на денешното отворање на Зимските олимписки игри 2018 во Пјонгчанг, Јужна Кореја, боите на македонското знаме, заедно со другите знамиња на земјите учеснички на ЗОИ 2018, ќе...

ТЕТКА БИБИ СЕ ИСУШИ, ИСПУСТИ И ОСТАРЕ ОД ЖАЛ ЗА ГРУЈО, ВМРО ДПМНЕ И...

ТЕТКА БИБИ СЕ ИСУШИ, ИСПУСТИ И ОСТАРЕ ОД ЖАЛ ЗА ГРУЈО, ВМРО-ДПМНЕ И МАКЕДОЊА!

ФИФА ЈА ОДРА ФФМ: ИЛЧО ОД ЗРЗЕ ДА ГИ ПЛАТИ ОВИЕ КАЗНИ ОД СВОЈОТ...

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ќе треба да и плати на ФИФА (Светската фудбалска федерација) 22.500 швајцарски франци за казни на натпреварите од мундијалските квалификации Русија 2018. Вкупната казна е...

(ФОТО) Фелаини стана хит на социјалните мрежи поради оваа ЗГМЕЧЕНА фотографија во Скопје

Реал Мадрид вчера го совлада Манчестер Јунајтед со резултат од 2:1 во Скопје, а натпреварот ќе остане запаметен и по една смешна фотографија со гримаса на фудбалерот Фелаини. Фудбалерот на...
video

(ВИДЕО) Одбојкарите никој не ги пречека за второто место, а тие си играа оро...

Македонските одбојкари вечерва се вратија дома, па иако не ги пречека никој по освоеното второ место на Ф4 турнирот од Европската лига, тие самите си направија забава. Поминаа низ Порта...