1 C
Prilep
Friday, January 15, 2021

Захариева продолжува да ги лаже светските медиуми, измислува проблем што не...

Бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, вели дека најголемиот проблем во односите со Северна Македонија се недоволните гаранции за спроведување на договорот за...

КАРАКАЧАНОВ ПРИЗНА: ФАКТ Е ДЕКА БУГАРИЈА БЕШЕ НА СТРАНАТА НА ХИТЛЕР...

„Бугарската власт и бугарскиот цар биле сојузници на Германија и на Хитлер. Тоа е историски факт. Сојузници беа и властите на Италија, и на...

(ВИДЕО) БУГАРСКИ НОВИНАР СЕ ИЗМОЧА ВРЗ БУГАРСКОТО ЗНАМЕ КАКО РЕАКЦИЈА НА...

По изјавата на премеирот на Бугарија, Бојко Борисот за тоа дека во Бугарија не постои македонско малцинство бугарскиот новинар Михаил Михаилов уредник и сопственик...

ГЕРМАНСКИОТ НОВИНАР ШТО ГО ИНТЕРВЈУИРАШЕ БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР, ШОКИРАН ОД КАЖАНОТО: Бугарија...

Михаел Мартенс, авторот на интервјуто со Бојко Борисов за германски Франкфуртер Алгемајне Цајтунт, по неговото објавување и реакциите во македонската јавност на својот твитер...

(ВИДЕО) НЕ СЕ НЕБАЊАТИ БУГАРСКИ ВМРОВЦИ, ТУКУ ВАКВИТЕ МЛАДИ ЈАПИЕВЦИ ВО...

Погледнете само какви млади бугарски кретени и млади јапиевци во Софија сеат омраза кон Македонија и бараат блокада за земјава од ЕУ. https://youtu.be/LyqC6GOibew

ЦЕЛ СВЕТ ИМ СЕ СМЕЕ : БУГАРИТЕ СЕ ДАР ОД БОГА...

Историчарите во Софија се слуги на државата, констатира германскиот весник ФАЦ – Борисов и Заев на 20 јуни 2017 пред споменикот на Цар Самоил...

ГРЦИЈА ОД САБОТА ВО ТРИНЕДЕЛЕН НАЦИОНАЛЕН КАРАНТИН, ЌЕ РАБОТАТ САМО АПТЕКИ...

Грција в сабота влегува во тринеделен национален карантин, со цел да се запре ширењето на коронавирусот. „Уште еднаш решив да преземам драстични мерки, затоа што...

Мицотакис денеска ќе соопшти нови мерки, веројатно целосен карантин

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис заедно со шефот на Комисијата на епидемиолози во Министерството за здравство на Грција, професорот Сотирис Циодрас, денеска напладне ќе излезат...

БУГАРИТЕ КОНЕЧНО ПРИЗНАА ЗОШТО НЕ МАЛТРЕТИРААТ: ПРЕКУ ГЛАВА НИ СЕ БАРАЊАТА...

Бугарија се закани дека ќе го блокира патот кон членството во Европската унија ако Северна Македонија не признае дека македонот идентитет и јазик имаат...

(ВИДЕО) Заев на онлајн дебата со Вучиќ и Рама : Градиме...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, порача дека регионот може да биде значаен фактор само со соработка, бидејќи само заедно може да се надминат сите...
.
.
.

до -30% ПОПУСТ

на сите 100% Ranforce памучни постелнини
повеќе
www.galena.mk 
075626962
close-link