СДСМ – Јовановски : Штабот за кризи при Општина Прилеп, без професионалци

Денес советничката група на СДСМ заедно со советниците од коалиционите партнери ја напуштивме работата на Советот на О. Прилеп од принципиелни причини, затоа што кога требаше да се разгледуваат...

Денес во 18 часот нов протест против полициската бруталност во Прилеп

Иницијаторите на протестот ги повикуваат своите сограѓани на мирен протест во центарот на Прилеп, каде свирчињата и транспаретните ќе им бидат единственото „оружје“ за искажување на својот револт.

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ОГРОМЕН ДЕЛ ОД МЛАДИ ПРИЛЕПЧАНИ ИЗЛЕГОА НА УЛИЦИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ НА...

Прилепчани во огромен број без сендвичи и сокови ги поплавија прилепските улици поради полициската бруталност на режимските извршители на Јанкуловска, чашата се прели кога одредена полициска група со мозок во...

Најави за протест против полициска бруталност и во Прилеп

По вчерашните протести во Скопје, денес и во Прилеп се појави иницијатива за протест против полициската бруталност. Најавите за мирниот протест во Прилеп следат после вчерашните настани во Скопје, каде...

Разрешен директорот на Терминал-Комуналец Прилеп заради незаконско работење

- Локалната власт на ВМРО ДПМНЕ во Прилеп е во паника после објавувањето на „Вистината за Македонија“. Управниот одбор на ЈКП Комуналец на вчерашната седница го разреши раководителот на...

ЦАААААААААААААРРРРРРРР! НЕВИДЕНА АВАНГАРДА!!! Реакција на прилепчанецот кој ги искрши стаклата на општинската зграда во...

По вчерашниот инцидент кога 22 годишно момче од Прилеп со лопата во раните утрински часови ги искрши стаклата на општинската зграда во Прилеп, се појавија многу написи кои го...

Пратеникот и член на ИО Хари Локвенец гостин и говорник на конгресот на Социјалдемократерна...

Во изминатите неколку дена пратеникот и член на ИО на СДСМ Хари Локвенец беше во работна посета на Шведска каде беше гостин и говорник на конгресот од социјал демократите во Шведска каде...