Реакција до Жугиќ

Жугич повика на употреба на гумени куршуми врз анти-мафија демонстрантите. Ова всушност беше сериозна изјава од нејзина страна. Ја тек сега се свестам и го спознавам тоа... Она спаѓа во групата...

Опозиционери – нема причина за нервоза, извојувавме значајна битка

Ситуацијата, денес на 18 мај 2016 година, е ваква:  Никола Груевски и натаму не е премиер на Република Македонија. Не е и нема да биде. Криминалните избори закажани за 5...

Марин Бабиќ распали по Жугиќ : Кој ти е мотивот да пукаш по ќерките...

Отворено писмо до Јелена Жугиќ Драга Екице, Драга моја колешке Екице, дали си свесна каква небулоза, каква ненормална изјава си дала или си напишала статус. Не сум го видел но читам...

Спасовски: Им се заблагодарувам на граѓаните, чест и гордост беше да се работи за...

Дозволете ми на крајот од својот мандат како министер да ви се заблагодарам на вас граѓаните на Република Македонија за несебичната поддршка, на професионалците кои се уште постојат во...

Фросина Ременски: Нашата битка за слободата, правдата и еднаквоста не започнаа ниту кога не...

Почитувани пријатели ..., не се мачете со аргументација за тоа дали нашите оставки биле условени или не, дали одлуката е законска или не ... Владеачката бoлuмента и квази институциите покажаа...

Ременски: Ах бре Ивонче, Миљонче, тој што ти ја сервирал „ексклузивата“, требал да ти...

Ах бре Ивонче, Миљонче …, тој што ти ја сервирал „ексклузивата“, требал да ти каже дека ниту шест продолженија од „твоето досие“ нема да ја прикријат вистината за оние...

Мајтап држава!!!

Дали… дали ДИК дури утре ќе размислуваат што ќе прават сега, откако ДПМНЕ останале сами на изборните ливчиња? Па вие сте сите недоветни и нетокму! Уставот на РМ убаво...

Груевски не враќа во 2001

Груевски знае дека со одржувањето на избори на 5 јуни, на кои нема да биде избран ниту претставник на албанските партии во идното собрание, се крши не само договорот...