(ВИДЕО) : Албанска водителка со разголени гради чита вести за Вучиќ!

Албанската телевизија „Зјарр“ (Оган) нашла необичен начин да го привлече вниманието на гледачите на информативните емисии. Имено, водителките на оваа телевизија ги читаат вестите полуголи, односно покриени само со раскопчано...

(ВИДЕО): Сириецот кој го сопнуваше унгарската снимателка доби работа како фудбалски тренер во Шпанија

Шпанска школа за фудбалски тренери го вработила сирискиот бегалец Осама Абдул Мосен, кој се најде на насловните страници на светските медиуми откако унгарската снимателка го сопна на границата додека...

(ВИДЕО) Фатени на дело: Руски мафијаш и активистка за човекови права имале секс во...

Камерите во еден руски затвор снимија момент на интимност помеѓу мафијашки бос и жена која се претставува како активист за човекови права. Мафијашкиот бос и активистката биле фатени во “акција”,...

2 НАЧИНИ НА КОИ АМЕРИКА МОЖЕ ДА ЈА УНИШТИ РУСИЈА

Запад прогласи студена војна против Русија. Конечната цел на САД е да ја уништи Русија. Американците веќе разгледуваат планови за неутрализација на нуклеарниот потенцијал на Русија. План А, е да...

Над 200 илјади Македонци чекаат за бугарски документи

Над 200 илјади Македонци сакаат да станат Бугари. Таква е оценката на претседателот на парламентарната комисија за Бугарите во странство Румен Јончев. Пратениците во специјалната комисија ги разгледаа мерките, со...

РУСКАТА АРМИЈА ЗА САМО НЕКОЛКУ ДЕНА МОЖЕ ДА ЈА УНИШТИ ИСЛАМСКАТА ДРЖАВА – ОТКРИЕН...

Руските пилоти на борбените авиони и хеликоптери почнуваат да пристигнуваат во Сирија во следниве неколку дена, објави порталот „Ynet“. Според зборовите на западните дипломати, руската експедиција веќе стигнала во Сирија...

Русија почна директна воена интервенција против Исламска Држава во Сирија

Русија почна воена интервенција во Сирија со распоредување воздушен контингент во постојаната сириска база. Според дипломатски извори, еден камп веќе бил поставен во воздухопловна база во околината на Дамаск,...

Мексикански маринци на плажа ги чуваат желките новороденчиња од ловокрадци

Уште еден показател дека сеуште постои хуманост кај човекот, но и фактот дека кога се сака се може :

Државјанство само со изјава: Околу 500 000 Македонци ќе може да станат Бугари?!

Директорот на Националниот музеј во Софија Божидар Димитров покрена кампања сите Македонци да се прогласат за Бугари, бидејки како што вели тој – тоа и сме. Тој секоја сабота на...