Ципрас и Сириза и официјално го почнаа погребот на Грција: Ги затворија банките и...

Од 29 јуни до 6 јули банките на територијата на Грција нема да работат, одлучи владата на земјата по седницата на Советот за финансиска стабилност, кој вонредно беше свикан...

Падот на доларот ја поттикна цената на нафтата

Цената на нафтата порасна во четвртокот на светските берзи, поттикната од послабиот долар, со што „црното злато“ поевтини за имателите на останати валути, а поддршка на цената пружија и...

(ВИДЕО) Враќањето на грчката државна телевизија дочекано со солзи

Вработените во грчката државна телевизија ЕРТ денеска, по првото емитување во последните две години, се прегрнале во солзи. Левичарскиот премиер Алексис Ципрас, кој заедно со заемодавците се трка со времето...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Еве кој владее со светот: Слики од овогодинешната средба на Г7 –...

Лидерите на Г7 предупредија денеска дека се подготвени да ги заострат или да ги олеснат санкциите спрема Москва во зависност од нејзината понатамошна улога во украинската криза, а на...

(ВИДЕО) Јункер ги шамари диктаторите како Грујо, а еве што прави со останатите лидери

Хит во последните денови беше снимката на која претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер, го нарече диктатор – премиерот на Унгарија, Орбан, и му удри шамар. https://www.youtube.com/watch?v=juFxBhDSK9s Но, Орбан не беше...

(ВИДЕО) Овој токмак „положи приемен“ за кај домобраните на ГДОМ – Изјава на векот:...

Муслиманскиот верски водач Муџахид Џихад Хан одТурција ги предупредил младите следбеници на неговата вероисповед дека нивната рака во задгробниот живот ќе им биде бремена доколку мастурбираат. Покрај тоа, тој нагласил...

Загина директорот на „Гугл“

Топ менаџерот на американската интернет компанија Google, Даниел Фрединбург загинал во саботата во лавината на Монт Еверест, којашто ја покрена силниот земјотрес во Непал. Фрединбург беше одговорен за прашањата со...

Јункер има годишна плата од 317.496 евра

Најплатен лидер во Европа е претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер со годишна бруто плата од 317.496 евра, додека најмалку платена е премиерката на Летонија Лаимдота Страујума со годишна...

Следете не

11,637FansLike
556FollowersFollow
465FollowersFollow

Живот

Апел за помош на Стефани Стојческа

Стефани Стојческа има потреба од третмани на клиника во Турција, со цел да  и се подобри состојбата. Таа има тежок инвалидитет кој го стекнала...

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО : АКТИВИСТИ НА УМС ОД ОПОЗИЦИСКАТА ВМРО-ДПМНЕ ПОКРАЈ ДЕПОНИЈАТА ВО СТРУГА СЕГА...

Пожарот кој избувна денеска попладне а кањонот Матка поради ветрот се шири кон село Шишево и кон Водно, бил подметнат, а пироманот бил фотографиран од туристи, пренесуваат медиумите. Пожарот...

(ХОРОР ВИДЕО) Огромни ОГНЕНИ ЈАЗИЦИ кај селото Требовље, пожарот се зголемува се повеќе и...

Пожарот кој се заканува да уништи цело село во Поречието во моментов гори од повеќе страни на село Требовље во општина Македонски Брод. Селаните таму...