(ФОТО) ПРИЛЕПСКИТЕ ЌОСИЊА ПИЗДАТ ЛИ ПИЗДАТ ШТО СЕ ОПОЗИЦИЈА – ИСПИШАНИ НАВРЕДЛИВИ ФАШИСТИЧКО НАЦИСТИЧКИ...

Режимот и прилепските ќосиња не спијаат, пиздат ли пиздат од нервоза, посебно од оваа вечер по изјавите на портпаролот на ДУИ Бујар Османи и лидерот на партијата Али Ахмети...

(ВИДЕО) Велески : Доаѓа нова одговорна власт во Прилеп предводена од СДСМ

Прес конференција Сашо Велески – Претседател на ОО СДСМ Прилеп Прилеп, 15.02.2017 Почитувани, За 12 години Марјан Ристески и неговите соработници, потрошија околу 200 милиони евра пари на граѓаните, а не реализираа...

МВР „нишанеше“ во адвокатот Стеваноски, го погоди градоначалникот Ристески

Пријавите што СВР Битола ги поднесе против адвокатот Жарко Стеваноски, за наводно загрозување на безбедноста во сообраќајот со испишувањето графити на асфалтот пред прилепската општина, на виделина исфрли незаконитости...

Бранителот Богески на раб на егзистенција

Бранителот Крсте Богески, кој учествувал во воениот конфликт во 2001 година, вели дека едвај преживува откако бил прогласен за техонолошки вишок и извршителите му земале се што поседува. Тој...

ОПАААА – Падна и второто обвинение кое СВР Битола го поднесе против активистот на...

Пишува: Зоран Милошески Прилепскиот Основен суд го отфрли и второто обвинение кое против еден од водачите на „Шарената револуција“ во Прилеп, Жарко Стеваноски, го поднесе СВР Битола-Полициска станица (ПС) Прилеп. Со...

НЕКОЈ ТАЛИБАНЦИ ОД ОПШТИНА ПРИЛЕП ЌЕ ГО ЛАПНАТ КРОМИДОТ : Несовесното работење во службата,...

Заради сторено кривично дело „Несовесно работење во службата“, градоначалникот на Општина Прилеп Марјан Ристески заработи нова кривична пријава. Според пријавата која до прилепското Основно јавно обвинителство ја поднесе адвокатот Жарко...

Запалена гаражата на новинарот на „Публикум“ Зоран Милошески

Синоќа околу 23 часот, непознати сторители ја полиле со бензин и ја запалиле гаражата на новинарот и сопственик на порталот ПУБЛИКУМ, Зоран Милошески. Пожарот го забележал Ивица Ангелески, станар на...

Кривична пријава за директорот на ЈП за ПУП Бранко Нешкоски

Пишува: Зоран Милошески Адвокатот Жарко Стеваноски до ОЈО Прилеп поднесе кривична пријава против директорот на Јавното претпријатие за просторни и урбанистички планови (ЈП за ПУП) Прилеп, Бранко Нешкоски. Поднесената пријава...

ШОКАНТНИ ФОТОГРАФИИ НА СЕЛЕЧКА ПЛАНИНА : Планинари ОД ПРИЛЕП пронајдоа траги од Биг Фут!!!

Под снежната покривка на Селечка планина во Прилеп пронајдени траги од Биг Фут :D Не се знае само кој број на опинци носи ...  

Следете не

11,637FansLike
556FollowersFollow
465FollowersFollow

Живот

Апел за помош на Стефани Стојческа

Стефани Стојческа има потреба од третмани на клиника во Турција, со цел да  и се подобри состојбата. Таа има тежок инвалидитет кој го стекнала...

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО : АКТИВИСТИ НА УМС ОД ОПОЗИЦИСКАТА ВМРО-ДПМНЕ ПОКРАЈ ДЕПОНИЈАТА ВО СТРУГА СЕГА...

Пожарот кој избувна денеска попладне а кањонот Матка поради ветрот се шири кон село Шишево и кон Водно, бил подметнат, а пироманот бил фотографиран од туристи, пренесуваат медиумите. Пожарот...

(ХОРОР ВИДЕО) Огромни ОГНЕНИ ЈАЗИЦИ кај селото Требовље, пожарот се зголемува се повеќе и...

Пожарот кој се заканува да уништи цело село во Поречието во моментов гори од повеќе страни на село Требовље во општина Македонски Брод. Селаните таму...