ОПАААА – Падна и второто обвинение кое СВР Битола го поднесе против активистот на...

Пишува: Зоран Милошески Прилепскиот Основен суд го отфрли и второто обвинение кое против еден од водачите на „Шарената револуција“ во Прилеп, Жарко Стеваноски, го поднесе СВР Битола-Полициска станица (ПС) Прилеп. Со...

НЕКОЈ ТАЛИБАНЦИ ОД ОПШТИНА ПРИЛЕП ЌЕ ГО ЛАПНАТ КРОМИДОТ : Несовесното работење во службата,...

Заради сторено кривично дело „Несовесно работење во службата“, градоначалникот на Општина Прилеп Марјан Ристески заработи нова кривична пријава. Според пријавата која до прилепското Основно јавно обвинителство ја поднесе адвокатот Жарко...

Запалена гаражата на новинарот на „Публикум“ Зоран Милошески

Синоќа околу 23 часот, непознати сторители ја полиле со бензин и ја запалиле гаражата на новинарот и сопственик на порталот ПУБЛИКУМ, Зоран Милошески. Пожарот го забележал Ивица Ангелески, станар на...

Кривична пријава за директорот на ЈП за ПУП Бранко Нешкоски

Пишува: Зоран Милошески Адвокатот Жарко Стеваноски до ОЈО Прилеп поднесе кривична пријава против директорот на Јавното претпријатие за просторни и урбанистички планови (ЈП за ПУП) Прилеп, Бранко Нешкоски. Поднесената пријава...

ШОКАНТНИ ФОТОГРАФИИ НА СЕЛЕЧКА ПЛАНИНА : Планинари ОД ПРИЛЕП пронајдоа траги од Биг Фут!!!

Под снежната покривка на Селечка планина во Прилеп пронајдени траги од Биг Фут :D Не се знае само кој број на опинци носи ...  

(ФОТО) Е НА ОВОЈ ФОЛИРАНТ НИ СОРОС НЕ МУ Е КРИВ : Градоначалникот на...

Градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески со себе води армија на медиумски поттрчковци од локалната режимска телевизија кои послушно земаат изјава, ја обработуваат и ја пласираат во јавноста без притоа да...

(ФОТО) Прилепскиот градоначалник Марјан Ристески кој во бомбите на Заев улетува со хилти во...

Ако погледнете на фотографиите на сајтот од Општина Прилеп навидум ќе видите нормална ситуација каде градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески посетува бадникарски огништа, ждере од трпезите, пие вино, здравици мавици,...

ЕВЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА КОГА ФИЛИМЕНА И ЛАТАС ЌЕ ГИ ТРГНАТ ПИПЦИТЕ ОД СУДСТВОТО...

Пишува: Зоран Милошески. Публикум портал Одлучувајќи по барањето на Полициската станица (ПС) во Прилеп за поведување прекршочна постапка против Жарко Стеваноски, Основниот суд во Прилеп донесе пресуда со која адвокатот...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Предновогодишна атмосвера во просториите на ЗРВО-Прилеп 2000 / 2001, новогодишни пакетчиња за...

Во просториите на прилепското здружение на бранители ЗРВО 2000 - 2001 се одржа новогодишна прослава за најмладите, каде учество со сопствени донации учествуваа ,,Комерцијална Банка" ,,Комфи - Ангел", ,,Мермерен...

Следете не

11,463FansLike
556FollowersFollow
462FollowersFollow

Живот

video

(ВИДЕО) Жестока тепачка на СРБИ кај граничниот премин „Богородица“ поради долгите колони

На социјалните мрежи се појави и видео од тепачката. Според очевидците, се работи за Срби, односно возачи од возила со регистарски ознаки од Белград...

Граѓаните на Богданци на референдум се изјаснија против изградбата на рудници, не сакаат да...

Од вкупно запишаните 6.918 граѓани на референдумот по двете прашања се изјасниле вкупно 4.321 или околу 62 отсто од гласачкото тело што значи дека...