РЕДОВНО ЌЕ ИМА И ДРУГИ ВАКЦИНИ, ФИЛИПЧЕ: ПРИСТИГНАА НОВИ 38400 ВАКЦИНИ АСТРА ЗЕНЕКА ПРЕКУ КОВАКС

0
433

Вечерва пристигнаа 38400 вакцини од производителот Астра Зенека кои ги обезбедивме преку Ковакс механизмот. Вакцините ќе бидат наменети за ревакцинација и вакцинација на граѓани над 60 години. Количините постојано се надополнуваат, пријавете се на vakcinacija.mk

-ФБ СТАТУС НА МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО, ВЕНКО ФИЛИПЧЕ