(Фото) Ракометарката Мечевска по тешката несреќа се појави во јавност по тешката несреќа

На тргнувањето за Будимпешта, вардарки денеска ги испрати и им посака среќа нивната колешка Робертина Мечевска, објави ЕКИПА. Македонската репрезентативка се опоравува по несреќата што ја имаше пред неколку месеци....

(Фото) Енди Мареј стапна на лудиот камен

Еден од најдобрите светски тенисери Енди Мареј се венчаше со својата долгогодишна љубов, Ким Сирс. Енди и Ким венчавката ја извршија во родното место Данблејн, единствено во кругот на најблиското...

Хамилтон најбрз во Шангај

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја продолжи доминацијата во квалификациите на Формула 1 сезонава, откако ја освои и третата пол позиција по ред пред трката за Големата награда на...

Барселона победи во Загреб, пет гола на Лазаров

ППД Загреб и Барселона ја отворија четвртфиналната фаза во ракометната Лига на шампиони. Предност по првиот меч оствари Барселона која во Загреб победи со 25:23. Барселона во текот на целиот...

(Аудио) Јанкуловска забранува емисија на МТВ, а ако новинарката не послуша ќе лета од...

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави аудио-снимка во која првата полицајка Гордана Јанкулоска му кажува на својот портпарол Иво Котевски дека емисија на МТВ ќе се забрани и нема...

НСДП: Целосна и безрезервна поддршка на председателот на СДСМ, Зоран Заев

„Власта која на 24. декември 2012-та година на „црниот понеделник“ направи класичен пуч во македонскиот Парламент, исфрлајќи ги пратениците и новинарите, само по 2 години, на 31.01.2015 година алармантно...

Од понеделник пукаат „бомбите“ – проект „Вистината за Македонија“

Од понеделник СДСМ ќе започне со објавување на „бомбите“, односно, како што го нарекуваат проектот „Вистината за Македонија“. Централниот одбор на СДСМ едногласно застана зад претседателот на СДСМ, Зоран Заев...