ТАЛЕСКИ : ВМРОВЦИТЕ СЕ ТОТАЛНО БЕЗИДЕЈНИ И ДЕЗОРИЕНТИРАНИ, ВО САБОТАТА ОРГАНИЗИРААТ ПРОТЕСТ ПРЕД МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО ДА БАРААТ ОСТАВКА ОД ФИЛИПЧЕ, А ВО НЕДЕЛА ОРГАНИЗИРААТ МАСОВЕН ПРОТЕСТ И КЛАСТЕР

0
227

ВМРО-ДПМНЕ покажаа тотална безидејност и дезориентација, во Саботата организираат протест пред министерство за здравство и бараат оставка од министерот за здравство, Венко Филипче поради двајца пратеници кои гласале во собрание со скафандери а во неделата организираат масовен протест каде не носат маски и не држат растојание, изјави пратеникот на СДСМ, Миле Талески за ,,Утрински брифинг”.