Овој мал остров на легенди има 4 жители и 20.000 гробови

Островот Бардси некогаш бил центар на моќ и едно од најсветите места во Британија, а сега има само четири живи жители кои се тука за време на целата година. Поголемиот...

Скандал во Русија: Тинејџер добил порно ѕвезда како награда

16-годишно момче од Русија на онлајн натпреварување освоило еден месец живот со порно ѕвезда во хотел. Неговата мајка воопшто не е среќна поради тоа... На 16-годишниот Руслан Шедрин организаторите на...

Ова животно ја добило титулата “најсреќна фока на светот”

Таа е прогласена за најдруштвената фока на светот. Со своето позирање пред камерите ја освоила речиси целата планета. Ник Блејк, автор на фотографијата, вели дека нејзината насмевка топи и ледени...

Фото: Возен ред на Македонски железници од 1887 година

Во „Историја на македонски железници“ наидовме на возен ред од Солун за Скопје и Косовска Митровица и обратно од 1887 година, а кој ви го приложуваме овде Именувањето на...
video

(Видео) Идиот на денот: Извлече ајкула од морето за да се фотографира со неа

Еден дечко извлече млада ајкула од морето за да се фотографира со неа, а останатите луѓе само стоеја на страна и фотографираа. Новинарката на "WPTV", Ешлиг Волтерс во Флорида снимила...
video

(ВИДЕО) Star Trek Beyond ќе биде исполнет со акција, според трејлерот

Новото продолежние на Star Trek, Star Trek Beyond ќе има невообичаено многу акција, барем ако судиме според трејлерот. Покрај стандардните прикази на бродот и технологиите кои се користат за...

(Видео) Апсолутно луд: Реми Галард глуми слепец – на автопат!

Легендарниот Французин го сними еден од своите најлуди видео записи коишто потполно заслужено за само неколку часа го погледнаа повеќе од половина милион луѓе... После огромната "експлозија" во текот на...

Урнебесно: Погледнете ја реакцијата на деца од Африка кои прв пат во животот гледаат...

Брендон Смит на својот канал на ЈуТјуб објави видео на кое може да се види како реагираат децата од африканска земја кои за прв пат во својот живот гледаат...

Следете не

11,804FansLike
556FollowersFollow
473FollowersFollow

Живот

ХУМАН ТРЕТМАН НА ПАЦИЕНТИ СО БОЛЕСТИ НА ОЧИТЕ ОД СТРАНА НА ОФТАЛМОЛОГИЈА ,,ДЕНИЦА”

Специјализираната Болница по офталмологија„Деница“, по повод 100 дена од своето работење, направи хуман гест и излезе во пресрет на пет пациенти кои побарале помош...

Ова е Јане Тодоровски – единственото прваче во тетовско Жилче

Во тетовското село Жилче, во oсновното училиште „Шемшово“, годинава првпат има само едно прваче – Јане Тодоровски. Сè уште има пет години, шест ќе полни...

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ – ДОНИРАЈТЕ И СПОДЕЛУВАЈТЕ ДА ГО СПАСИМЕ МАЛИОТ ИГОР ГЕЛЕНЧЕВ ОД...

ВЕ МОЛАМ СПОДЕЛЕТЕ И ДОНИРАЈТЕ МНОГУ Е ИТНО СЕ РАБОТИ ЗА ДЕТЕ КОЕ МНОГУ МИ ЗНАЧИ ДА ОСТАНЕ ЖИВО ! Инаку Игор Геленчев е 14...