Талевски : Нова државна функција во фамилијата на пратеничката Лашкоска

Граѓаните на Прилеп и Македонија се борат со рекордната сиромаштија и невработеност, но тоа не важи само за тесни групи, блиски до Груевски. Таков е примерот со семејството на пратеничка...
video

(ВИДЕО) АЈДЕЕЕ И ОВОЈ КАКО ДВОЈЧЕ ЌЕ СИ ГО СОБЕРАТ КАТА И СЈО, НАРОДОТ...

Стотина жители на улица „Пере Тошев“ од Прилеп се чувствуваат крајно изневерени затоа што, како што тврдат, градоначалниикот Марјан Ристески не ги исполнил предизборните ветувања за нивниот децениски комунален проблем. Тие...

СДСМ – Јовановски : Штабот за кризи при Општина Прилеп, без професионалци

Денес советничката група на СДСМ заедно со советниците од коалиционите партнери ја напуштивме работата на Советот на О. Прилеп од принципиелни причини, затоа што кога требаше да се разгледуваат...

Демократски сојуз: Прилепчани бараат откуп на тутунот

На денешната средба со граѓаните во Прилеп  пратеникот Павле Трајанов зборуваше за актуелната политичка состојба, при што нагласи дека имплементацијата на Договорот од Пржино создава почетни услови за градење...

ТЕРМОНУКЛЕАРНА БОМБА НА ПОРТАЛОТ ОХРИДСКАЈ : КАТА И СЈО СО ПЕТ ИСТРАЖИТЕЛИ ВЛЕГОА ВО...

Специјалното јавно обинителство (СЈО), со 5 истражители и други стручни лица од обвинителството од рано изутрина се навоѓа во зградата на Општина Прилеп.Претходно вработени во општина Прилеп се обиделе...

(ВИДЕО) СДСМ Прилеп : Поднесуваме кривична пријава за одговорност на директорите на училиштата

Почитувани граѓани, Денеска поднесуваме кривична пријава до ОЈО Прилеп, против директорот на прилепската гимназија „Мирче Ацев“Киро Николоски, кој на очиглед на целата јавност изврши тешка злоупотреба на службената положба и...
video

(ВИДЕО) Смилеска: Семејствата со најнизок доход ќе бидат целосно ослободени од плаќање на јавните...

Додека Груевски и неколкумина се богатеа, граѓаните на Македонија осиромашија. Според светска банка над 180.000 граѓани во државата живеат со по 40 денари на ден. После 11 декември, ги...

(ФОТО) Лице вработено во МВР Прилеп агитира пред гласачко место за одредена политичка партија

Во прилепската населба Тризла 1 од страна на жители е забележано лице вработено во МВР Прилеп кое врши агитирање за одредена политичка партија пред самото гласачко место веднаш до...

(ВИДЕО) ЧЛЕНОВИТЕ НА ДПМНЕ МУ ЗАБИЈА НОЖ ВО ГРБ НА ГРУЈО: ОТПАДНИТЕ КОРПИ НИЗ...

Откако пред неколку денови прилепчани масовно одбиваа да земат пропаганден печатен материјал од ВМРО-ДПМНЕ, денес контејнерите и корпите за отпад во Прилеп, осамнаа со ИСФРЛЕН печатен пропаганден материјал од...

(ВИДЕО) Велески : Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Димитар Стевананџија, крие имот од јавноста!

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Стевананџија, крие имот од јавноста! Еве го неговиот Анкетен лист, со денешен датум. Како личен недвижен имот пријавил дека е сопственик на еден стан, а како недвижен имот...

Следете не

11,804FansLike
556FollowersFollow
473FollowersFollow

Живот

ХУМАН ТРЕТМАН НА ПАЦИЕНТИ СО БОЛЕСТИ НА ОЧИТЕ ОД СТРАНА НА ОФТАЛМОЛОГИЈА ,,ДЕНИЦА”

Специјализираната Болница по офталмологија„Деница“, по повод 100 дена од своето работење, направи хуман гест и излезе во пресрет на пет пациенти кои побарале помош...

Ова е Јане Тодоровски – единственото прваче во тетовско Жилче

Во тетовското село Жилче, во oсновното училиште „Шемшово“, годинава првпат има само едно прваче – Јане Тодоровски. Сè уште има пет години, шест ќе полни...

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ – ДОНИРАЈТЕ И СПОДЕЛУВАЈТЕ ДА ГО СПАСИМЕ МАЛИОТ ИГОР ГЕЛЕНЧЕВ ОД...

ВЕ МОЛАМ СПОДЕЛЕТЕ И ДОНИРАЈТЕ МНОГУ Е ИТНО СЕ РАБОТИ ЗА ДЕТЕ КОЕ МНОГУ МИ ЗНАЧИ ДА ОСТАНЕ ЖИВО ! Инаку Игор Геленчев е 14...