(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Во чест на роденденот на Мото-Клубот ,,Рисови” Македонските моторџии вчера одржаа собир...

Во чест на роденденот на Мото-клубот „Рисови“, се одржа традиционалниот 6-ти „Мото фестивал - Прилеп 2015“, на кој учество зедоа сите мото клубови од Македонија, како и гости од странство. ...
video

(ВИДЕО) Локвенец : СДСМ ја започнува победата од револуционерен Прилеп, исто како пред 75...

СДСМ ја започнува победата од револуционерен Прилеп, исто како пред 75 години, од ова место од овај участак што започна победничката револуција, така и овај пат победничката борба ја...

(ВИДЕО) Ковилоски : Наставници од Прилеп на партиска средба со Груевски во работно време

  Почитувани, Власта на Никола Груевски ги одбројува последните денови, но никако да се откаже од злоупотребата на институциите. Голем дел од наставниците од прилепските училишта, се приморани да учествуваат во партиски...
video

(ВИДЕО) 10 ВМРОВЦИ ПРЕД ВРАТАТА НА ПРАТЕНИКОТ ОД СДСМ ХАРИ ЛОКВЕНЕЦ ГО ПРЕПЛАШИЈА НЕГОВИОТ...

- Јас и сопругата бевме во Скопје кога го посетиле мојот дом ВМРО-вски тројки за да ми се закануваат и да бараат од мене да сум ја бранел Македонија. Дома...

Разрешен директорот на Терминал-Комуналец Прилеп заради незаконско работење

- Локалната власт на ВМРО ДПМНЕ во Прилеп е во паника после објавувањето на „Вистината за Македонија“. Управниот одбор на ЈКП Комуналец на вчерашната седница го разреши раководителот на...

ЕВЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА КОГА ФИЛИМЕНА И ЛАТАС ЌЕ ГИ ТРГНАТ ПИПЦИТЕ ОД СУДСТВОТО...

Пишува: Зоран Милошески. Публикум портал Одлучувајќи по барањето на Полициската станица (ПС) во Прилеп за поведување прекршочна постапка против Жарко Стеваноски, Основниот суд во Прилеп донесе пресуда со која адвокатот...
video

(ВИДЕО) : Протест на вработените во ЈП „Пелагонија“ од Кривогаштани

Заради неисплатени 9 цели плати и уште половината од 6 заостанати плати за кои велат дека им се исплатени во форма на аванс, осуммина вработени во ЈП „Пелагонија“ од...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) Прилепчани на протестите од ,,Шарена револуција” порачаа – КАЈ ВИ...

На вчерашните протести против аболицијата на претседателот Иванов се собраа неколку илјади граѓани кои дадоа поддршка на Шарената револуција. Прилепчани на протестот со поликолор на улицата пред старата општинска зграда...

Како Сибел од Прилеп го бркала Курц низ Виена

Кога веќе е во Македонија, министерот за надворешни работи на Австрија, Себастијан Курц (30), да се надеваме дека ќе најде време и да ,,тркне’’ до Прилеп, да и ја...

(ВИДЕО) ДРАМАТИЧНО ВИДЕО ЗА ТОА КАКО СЕ СПРАВУВА ДРЖАВАТА СО БОЛНИТЕ ВО ПРИЛЕП :...

Златко Соколоски има 41 година, а како што вели цел живот го поминал во страдања. Родителите се починати, па сега живее сам во семејниот стан во Прилеп, со пензијата...

Следете не

10,381FansLike
556FollowersFollow
442FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

ШОКАНТНО: На телевизија 24 оди редовно серијал на емисии за религиската секта СКИЕНТОЛОГИЈА маскирана...

Некој си лажен доктор Жарко Костиќ држи лекции за живот, љубов, енергија, психологија итн итн а всушност цело време ја шитка книгата ДИЈАНЕТИКА напишана...

Како легално до работа во Германија?

Има многу легални патишта за наоѓање работа во Германија. Генерално важи: колку подобра квалификација, толку поедноставно до работа. Оние што се заинтересирани за работа во...

(ВИДЕО) ОД ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА ЗАСТАНА НА НОЗЕ НА СВАДБАТА НА СЕСТРА СИ

Никола Рагуз пред три години доживеа страшна сообраќајка во која за среќа остана жив, но остана и парализиран. Во кома бил три месеци, а...