video

(ВИДЕО) Илија Јованоски : Ставаме крај на хилтата на Марјан Ристески и неговата КРИМИНАЛНА...

Почитувани сограѓани, Драги прилепчани, Целиот мој живот му го посветив на Прилеп и Вам, граѓаните од Прилеп. Мој предизвик, но истовремено и моја обврска, е Прилепда биде местоза достоинствен живот за сите. Затоа,...

НА ПРИЛЕПСКАТА БОЛНИЦА ,,БОРКА ТАЛЕСКИ” И СЕ СЛУЧУВА ВИСТИНСКА ХАВАРИЈА : Украдени ОПИЈАТИ од...

На денешната прес конференција во прилепската болница „Борка Талески“ која ја одржа раководителот на стручни служби во прилепската Општа болница, д-р Гордана Антулеска-Белческа изнесе шокантни податоци за претходните директори на...

СЈО ќе ја „трезни“ општина Прилеп од „Пивофест“

Обвинители на Специјалното јавно обвинителство влегоа во Општина Прилеп каде што, според неофицијалните информации, барале документација, поврзана со организацијата на „Пивофест“. Во интерес на предистражната постапка, од СЈО ниту ја...

ТЕРМОНУКЛЕАРНА БОМБА НА ПОРТАЛОТ ОХРИДСКАЈ : КАТА И СЈО СО ПЕТ ИСТРАЖИТЕЛИ ВЛЕГОА ВО...

Специјалното јавно обинителство (СЈО), со 5 истражители и други стручни лица од обвинителството од рано изутрина се навоѓа во зградата на Општина Прилеп.Претходно вработени во општина Прилеп се обиделе...
video

Илија Јованоски – Кандидат за градоначалник од СДСМ во Прилеп

Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Гордо стоиме исправени пред големиот предизвик Прилеп да го претвориме во современа, развиена, безбедна, еколошки чиста и европска општина, со повисок стандард на живот...

ЕДИНСТВО ВО СДСМ ПРИЛЕП: Сите кои беа во трка за градоначалник застанаа зад кандидатурата...

Единство во СДСМ Прилеп! Жаре, Боро, Сашо и Гоце Тумано, застанаа позади кандидатот за градоначалник, д-р Илија Јовановски!!!

ДИЛЕТАНТОТ КОЈ РЕКЕТИРА СДСМОВСКИ КАФИЧИ СО ХИЛТА, МАРЈАН РИСТЕСКИ Е НОВИОТ КАНДИДАТ НА ВМРО-ДПМНЕ...

Марјан Ристески е кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп. Марјан Ристески ќе ја бара по четврт пат довербата на прилепчани за татко на градот иако како градоначалник води...

Следете не

11,810FansLike
556FollowersFollow
471FollowersFollow

Живот

Др. Дејан Докиќ не спие, РМБА 24/7 : Докиќ говори на Симпозиумот за новините...

„Новини во алергологијата и имунологијата 2017“, е темата на 2. симпозиум на Македонското здружение за алергологија и клиничка имунологија – МЗАКИ, што се одржува...

ХУМАН ТРЕТМАН НА ПАЦИЕНТИ СО БОЛЕСТИ НА ОЧИТЕ ОД СТРАНА НА ОФТАЛМОЛОГИЈА ,,ДЕНИЦА”

Специјализираната Болница по офталмологија„Деница“, по повод 100 дена од своето работење, направи хуман гест и излезе во пресрет на пет пациенти кои побарале помош...

Ова е Јане Тодоровски – единственото прваче во тетовско Жилче

Во тетовското село Жилче, во oсновното училиште „Шемшово“, годинава првпат има само едно прваче – Јане Тодоровски. Сè уште има пет години, шест ќе полни...