Криминалци во знаме

Не мириса на војна во Македонија туку смрди на она што им тече од ногавиците на оние кои се преплашени од помислата дека веќе нема да бидат власт во...

Спин мајсторот, тиранинот и хиената Илче Гебелсче кој ги затвори А1, Коха, Време и...

Илија Димовски спин мајсторот на Груевски. Хиена школувана според пропагандистичките начела на нацистот Јозеф Гебелс. Сега во улога на бранител на медиумите. Тиранот ја презема улогата на жртва. Притворот...

Иванов и нашиот Милошевиќ

Иванов го враќа "вербалниот деликт" во сила Се слуша ли онаа несреќа од претседател што зборува: " Платформата ја донесува Македонија во потчинетост". Го враќа ли тој во сила "вербалниот...

Mихајло Маневски, ПРДЕЖ метузалем кој најде да кажува како да работи Спировска

Михајло Маневски Човекот кој со помош на “џокер” во Републичкиот судски совет ги поставуваше судиите од тефтерчето на Гордана Јанкуловска, кој безмилосно се пресметуваше, казнуваше и разрешуваше врвни судии кои...

ТРАОРНО СВЕДОШТВО ЗА КРШЕЊЕ НА ЧОВЕКОВИ ПРАВА – Во Бардовци затвораат политички затвореници?

Марија Баришин објави потресно сведоштво за нејзиното тешко искуство со институциите и тешкото кршење на нејзините човекови права. Нејзиното сведоштво го пренесуваме во целост. Драги мои стари и нови...

Заев ги изби главните аргументи на пропагандата – бесмисленото барање за резолуција за геноцид,...

Претставувањето на “Програмата на новата Влада на Република Македонија“ е добар ПР, но и суштински потег на СДСМ. Тоа е обид да се изложат партиските позиции на СДСМ vis-à-vis...

Заев да формира влада што поскоро пред фашистите опиени од крвта со која распрскува...

Нивниот фирер порача: Не можам да ги предвидам реакциите на народот ако Заев не ја повлече платформата. Со други зборови им даде зелено светло на своите фашисти за физичка...

ЕВЕ ЈА И ОВАА … СРПКИЊА ИЗ БОСНЕ ЌЕ КОЛИ КЛЕТИ ШИПТАРИ И ЌЕ...

Откако репрезентативецот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров се огласи на својот профил со поддршка за мафијата на Грујо се огласи и екс репрезентативката и поранешен член на Ж.Р.К....

Сашо Тасевски до Антонио Милошовски : Немој да лажеш , како мајмуни за банана...

Некогашен познанику Милошоски, немој да лажеш дека заради двојазичноста уште на стартот сте ги одбиле ДУИ за коалиција. Да беше така уште првиот ден ќе излезевте и ќе кажевте дека...

Следете не

10,313FansLike
556FollowersFollow
442FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

ШОКАНТНО: На телевизија 24 оди редовно серијал на емисии за религиската секта СКИЕНТОЛОГИЈА маскирана...

Некој си лажен доктор Жарко Костиќ држи лекции за живот, љубов, енергија, психологија итн итн а всушност цело време ја шитка книгата ДИЈАНЕТИКА напишана...

Како легално до работа во Германија?

Има многу легални патишта за наоѓање работа во Германија. Генерално важи: колку подобра квалификација, толку поедноставно до работа. Оние што се заинтересирани за работа во...

(ВИДЕО) ОД ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА ЗАСТАНА НА НОЗЕ НА СВАДБАТА НА СЕСТРА СИ

Никола Рагуз пред три години доживеа страшна сообраќајка во која за среќа остана жив, но остана и парализиран. Во кома бил три месеци, а...