Влатко Васиљ: А бе Владо бе, едина војна што ти можеш да ја водиш...

Го читам Владо Јовановски, глумецон, повикува на граѓанска војна. Крв ќе се леело, војна ќе се имало. Оф леле.. А бе Владо бе. Едина војна што ти можеш да ја...

Драматургот Југослав Петровски го НАДЕНА РЕЖИМСКОТО ГРУЈОВО ПУВАЛО Владо Јовановски : Не ВОЈНА, туку...

ДРВЕН МЕЧ Колеги, вие со ГУМЕНИ КУРШУМИ, ПЛАСТИЧЕН ЕКСПЛОЗИВ а јас наспроти вас, на “двобој“ ќе ви излезам со дрвен меч... Да, со дрвен меч, симбол со кој вистинскиот театарџија,...

ФЕЈСБУК ТЕПАЧКА – АКТЕРОТ МАРИН БАБИЌ ДО АКТЕРОТ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ : Со повикот за...

Читам, ми доаѓаат во инбокс разни писаниа напишани во еден здив! Пишувајки на фк-ов често пати не сме свесни каков ефект можат да постигнат нашите писаниа. Не сме свесни дека...

ГРУЈО ГИ АКТИВИРА И БУЏЕТАРСКИТЕ ЛЕШПЕРИ ДА ГО БРАНАТ ОД ИДЕЊЕ ПРВО ВО ОПОЗИЦИЈА...

ФАУСТ ОД МУРТИНО ПОТПИШАЛ! Своерачно го потпишал договорот. Го потпишал со крвта на загинатите бранители, од сегашните и минатите војни. На тој слуга, гласот му го дадоа триста и...

МАКЕДОНИЈА СТАНА РИЗНИЦА НА ШУПАЦИ И БУДАЛИ – ИМПОТЕНТНОТО КУРТОНЧЕ ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ЗА ФЕМИНИСТКИТЕ...

Еве што се случува кога ќе одврзете куртонче од прангите на Лаки, ќе почне да смрди на 100 метра и пошироко. Како бре само во Македонија се случуваат вакви...

УРЕДНИКОТ НА ЛИБЕРТАС Ацо Кабранов го здрма ШИЛЕСТОТО УШЛЕСТО МАФИЈАШКО КОПИЛЕ СО МЕГА БОМБА...

Курц во македонија официјално дојде како министер на земја председавач со ОБСЕ да ја видел состојбата на Македонско Грчката граница, за бегалците де и да се слика со Никола...

ИЗЕТ МЕЏИТИ ОД ДУИ ГО ЗАПУКА ВМРО-ДПМНЕ И ГРУЈОТА НА ФЕЈСБУК: ЈАС СУМ ПРОТИВ...

Во однос на вестите објавени на косовските портали за јавноста сакам да го направам појаснување: Прво, тоа е измислен текст, со неточни напишани политички пораки. Јас не беб и не...

(ШОКАНТНА ФОТОГРАФИЈА) ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА БОЛНИЦАТА ВО ГОСТИВАР – ЗДРАВСТВОТО НА ТОДОРОВ Е ПОЛНО...

Душек во болницата во Гостивар, многу крв и одвратна реа на гној. Ваквите слики стануваат секојдневија во здравството на министерот за здравство Никола Тодоров... Кликнете на фотографијата за поголема верзија  

Рамадан Рамадани: На Грујо повеќе гатачката не му помага

Него го фатија православни христијани со гатачка, а криви му биле оџите?! А тоа што прислушкувал и оџи и што изгуби и во села и градови без оџи? Гатачката го учи...

НАЈНОВА АНКЕТА – ВМРО-ДПМНЕ И ДУИ ЌЕ ГУБАТ ПРАТЕНИЦИ АКО ИМА НОВИ ИЗБОРИ!!!

Евентуалните нови избори, за кои притиска ВМРО ДПМНЕ, а срамежливо ги поттикнува и ДУИ, ќе донесат дополнително губење пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и посебно на ДУИ во однос на претходните...

Следете не

9,591FansLike
556FollowersFollow
431FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

ШОКАНТНО: На телевизија 24 оди редовно серијал на емисии за религиската секта СКИЕНТОЛОГИЈА маскирана...

Некој си лажен доктор Жарко Костиќ држи лекции за живот, љубов, енергија, психологија итн итн а всушност цело време ја шитка книгата ДИЈАНЕТИКА напишана...

Како легално до работа во Германија?

Има многу легални патишта за наоѓање работа во Германија. Генерално важи: колку подобра квалификација, толку поедноставно до работа. Оние што се заинтересирани за работа во...

(ВИДЕО) ОД ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА ЗАСТАНА НА НОЗЕ НА СВАДБАТА НА СЕСТРА СИ

Никола Рагуз пред три години доживеа страшна сообраќајка во која за среќа остана жив, но остана и парализиран. Во кома бил три месеци, а...