КОРОНА НЕ СЕ ЛЕЧИ СО ТЕМЈАН И МОЛИТВИ: ВЛАДИЦИТЕ ПЕТАР И АГАТАНГЕЛ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ВО СИСТИНА

0
529

Митрополитот преспанско-пелагониски, Петар и митрополитот повардарски, Агатангел се лекуваат од коронавирус во болницата Аџибадем Систина.

Двајцата владици на Македонската православна црква – Охридска архиепископија засега се чувствуваат добро.