(ФОТО + ВИДЕО) КАКОВ СПЕКТАКУЛАРЕН И НЕВЕРОЈАТЕН АВТОГОЛ НА ВМРО-ДПМНЕ : На видео снимките кои ги објавија се гледа како Диме Спасов го брка полицијата а тој КАКО РАЗУЛАВЕН И ДРОГИРАН КАУБОЕЦ им бега на сред јужен булевар, кај Капиштец!!!

0
3456

На 58-ма секунда од видеото кое го објавија куртоните на Сител јасно се гледа како полицијата со отворена врата се обидуваат да го застанат џипот на Диме Спасов кој како разулавен и дрогиран каубоец им бега на полициските алфи на јужен булевар кај Теодосиј Гологанов во Скопје во близина на салонот од модната дизајнерка Елена Лука.

Обрнете внимание на првите 10 секунди како Диме Спасов го оштетува возилото на кое наидува а потоа како оштетените се впуштаат по пијаниот режимски пилиштарец.