Тешко повредена пратеничка на СДСМ и висок функционер на СДСМ

(Фото за илустрација, не е од сообраќајката) Вечерва во тешка сообраќајка на патот Демир Капија-Удово, во сообраќајка тешко е повредена пратеничка на СДСМ од Валандово. Според информациите на Пресс24, таа е...

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ, АЈДЕ НАРОДЕ ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА ОВА ЗЛАТНО ДЕТЕНЦЕ!!!

Малиот Иле од Демир Капија има само 8 години, а треба да води тешка борба со болест која за жал се вгездила токму кај него. На Иле му е...

(ВИДЕО) Беше дел од „златниот“ Вардар, сега моли за корка леб!

Играше рамо до рамо со Дарко Панчев, Илија Најдоски, Чедомир Јаневски, Васил Рингов, Тони Савевски, Вујадин Станојковиќ и останатите во златната генерација на најтрофејниот македонски клуб Вардар во таа...

ДИРЕКТОРОТ НА МНТ, ВОЗЕЛ МОРТУС ПИЈАН ПРИ ШТО УДРИЛ ДЕВОЈЧЕ, ЗА СРЕЌА НЕ ЈА...

Директорот на Македонски народен театар Драган Спасов Дац , според расположливите извори, вечерва направил сообраќајна несреќа при која со возило удрил во девојка која преминувала улица. Девојката веднаш по несреќата е...

Како на филм, по 10 години потрага Ѓоко Танески ја гушна сестра си оставена...

Поп-пејачот Ѓоко Танески имал 21 година кога дознал дека тој и неговите двајца браќа имаат биолошка сестра за која претходно не знаеле дека постои. Елена била дете на неговите...

Уписи за Нова Група Зумба Фитнес во KaDance!

Термини : Вторник и Четврток од 21:30-22:30. Групата стартува на 16.01.2018, Вторник. Инструктор : Katerina Stojkovska Катерина Стојковска професионално се занимава со танцување уште од нејзина 9 годишна возраст и е девојка...

НЕВЕРОЈАТЕН ШОК: Колата која плива во Вардар е на Весна Петрушевска, заборавила да крене...

„Бидејќи немаше место на паркингот, се паркирав под мостот, каде постојано сите колеги ги оставаме колите. Јас сум шофер од 17 години, уредно ја изгасив колата ја заклучив и...

Ограбил стоматолошка ординација и забите ги продал на Бит-пазар

СВР-Скопје поднесе кривична пријава до Основно јавно обвинителство против Б.А.(20) од Скопје поради „тешка кражба“, со што, според МВР, пријавениот стекнал  противправна имотна корист од околу 201.000 денари и...

Пронајдено телото на исчезнатата професорка Сњежана Тројачанец

Педесет и две годишната професорка Сњежана Тројачанец е пронајдена почината денеска околу 13 часот во близина на устието на Серава во Вардар во Карпош 4, извести полицијата. Нејзиното тело...