(ФОТО) РОДИТЕЛИ ФАШИСТИ : За 1-ви април го маскирале сопственото дете како Адолф Хитлер!

Бура од револт, апел до социјалните служби и Министерството за труд и социјална политика предизвика фотографија објавена на фејсбук страната на Скопје сити мол од вчерашниот маскенбал кој родител/и...

Со Југо ќе го прошета светот за да застане на нозе другарка му која...

Нино Трајковиќ од Вечеја, кој минатата година со својот другар Џорџе Илчешин (24), патуваше до Монголија и назад, оваа година тргнува во уште една авантура. Тој планира да патува до...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) БОКИ ЈА ОТВОРИ СВОЈАТА ТЕЛЕВИЗИЈА ВО СТИЛ НА ВИСТИНСКИ ШОУМЕН: Со сечење...

БОКИ ЈА ОТВОРИ СВОЈАТА ТЕЛЕВИЗИЈА ВО СТИЛ НА ВИСТИНСКИ ШОУМЕН: Со сечење лента, хостеси, коктел, огномет, многу гости, концерт во живо на Владо и Тијана! ...

На 25 март се воведува летното сметање на времето

На 60-та седница на Владата на Република Македонија, одржана на 20.03.2018 година, Владата ја донесе Одлуката за денот и моментот на воведувањето и денот и моментот на завршувањето на...
video

(ВИДЕО) Фатиме Фетаи се исповеда за моментите кога станала мајка…

Фатиме Фетаи се исповеда за моментите кога станала мајка... https://www.youtube.com/watch?v=VbhHafB14iY Видео : А1он

ИНВЕСТИЦИСКА БОМБА : БИТОЛСКИОТ МИЛИОНЕР ЦИЛЕ И БОКИ ЈОВАНОСКИ ЌЕ ИЗГРАДАТ ЕВРОПСКИ И МОБИЛЕН...

Меѓународен сојуз Скопје заедно со ГП „Пелистер“ Битола започнува нов инвестициски проект за изградба на Европски ценар за возрасни лица и мобилен сервис. Проектот е во развојна фаза, а...
video

(ВИДЕО) Време е правилата да се менуваат – Кој има предност: Брзата помош или...

На социјалните мрежи се појави видео, на кое се гледа како при минување на делегација, полицаец не и дозволува на Итната медицинска помош да се вклучи во конвојот, но...
video

АЛООО НА ШТО ЛИЧИ ОВОЈ БАШИБОЗУК БЕ?! Брза помош СО ВКЛУЧЕНИ РОТАЦИОНИ СВЕТЛА мораше...

Вчера во Скопје и возило на Брза помош мораше да чека на семафор за да помине политичката делегација. Денеска во посета на главниот град е бугарскиот претседател Румен Радев. Видеата...

Тешко повредена пратеничка на СДСМ и висок функционер на СДСМ

(Фото за илустрација, не е од сообраќајката) Вечерва во тешка сообраќајка на патот Демир Капија-Удово, во сообраќајка тешко е повредена пратеничка на СДСМ од Валандово. Според информациите на Пресс24, таа е...

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ, АЈДЕ НАРОДЕ ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА ОВА ЗЛАТНО ДЕТЕНЦЕ!!!

Малиот Иле од Демир Капија има само 8 години, а треба да води тешка борба со болест која за жал се вгездила токму кај него. На Иле му е...