Мама’с, АЈВАРОТ НА ЗАЕВИ – единствен македонски бренд на аеродромот „Ататурк” во Истанбул –...

Oд почетокот на 2017 година производите на македонскиот бренд МАМА’С се најдоа на полиците на UNIFREE DUTY FREE продавниците на аеродромот “Ататурк” во Истанбул каде што веќе одлично се...
video

(ВИДЕО) Од оро до тепачка: Масовна тепачка на македонски иселеници во Берлин – Германија!

На социјалните мрежи денеска „исплива“ видео снимка од прослава на нашите иселеници во Дортмунт, Германија која имала неславен крај. Забавата ја прекинале триесетина поднапиени и нервозни иселеници кои прво...

Силвана Ивановска: Јас и моите тројца мускетари, мора(в)ме да успееме!

Силвана Ивановска, порано згрижена во СОС Детско село Уште од мала сум бунтовник, но не без причина. Веројатно долго време полицијата во Кратовско ќе памети едно мало девојче кое пријавуваше...

Сашко Коцев за Божик ќе одржи хуманитарен стендап во киното во Кратово, парите ќе...

На 07.01 во 19:30 Сашко Коцев ќе одржи хуманитарен стендап во киното во Кратово за малиот Давид. Билетот е 200 денари и сите средства ќе одат за Давид!

(ФОТО) На Битола и се еба мамата, цел град голта чад само од...

Од Движењето „За чист воздух“ испровоцирани од, како што велат, игнорантскиот однос на надлежните, ја покренаа петицијата како последна шанса за институционална битка за обезбедување на поквалитетен воздух. „Испровоцирани од...

(ФОТО) Ловџии се пофалија дека направиле МАСАКАР на јастреби!

На социјални мрежи кружи фотографија од ловџии со застрелани јастреби, која разбесни граѓните. Според коментари станува збор за фотографија направена помеѓу Тетово и Скопје. Од Здружението за заштита на бувовите МОТ...

Планинари лежеле врз 17-годишното момче кое било 10 часа на -25 степени во бездна...

Тројца храбри планинари му го спасија животот на 17-годишното момче што вчера падна во бездна и удри во карпа на Шар Планина, кај Титов Врв. Сите четворица лежеле во...

Апел за помош на младиот Влатко Мицкоски кој боледува од бубрежен канцер

Влатко има само 23 години и боледува од болеста на 21 век – бубрежен канцер. Во јуни 2015 година му е извршена операција, но за жал во март оваа година...

„Окото на градот“ – прва самостојна изложба на фотографии од Барлакоски Божидар

Прилепскиот фотограф Божидар Барлакоски вечер ќе ја отвори својата прва самостојна изложба во Скопје, во „Јавна соба“. Насловена „Окото на градот“ содржи 37 фотографии, кои се многупати наградувани на домашни и меѓународни...

Следете не

9,216FansLike
556FollowersFollow
419FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

ПЕТ ДЕНА ПО ИСКЛУЧУВАЊЕТО, СЛЕПОТО СЕМЕЈСТВО ОД ВРАГОТУРЦЕ ДОБИ СТРУЈА

По пет дена, осумчленото слепо семејство Младеновски од кумановското планинско село Враготурце доби струја. Екипа на ЕВН денеска околу 13 часот дошла во куќата и...

(ВИДЕО) Ужасна трагедија за еден маж во Карбинци, тешко болен живее во глад, студ...

Премрзнат, гладен и болен. Вака не живее, туку полека умира 50 годишниот Станко Анакиев од Карбинци.  Последните десетина екстремно сурови денови, тој ги поминал...

Мама’с, АЈВАРОТ НА ЗАЕВИ – единствен македонски бренд на аеродромот „Ататурк” во Истанбул –...

Oд почетокот на 2017 година производите на македонскиот бренд МАМА’С се најдоа на полиците на UNIFREE DUTY FREE продавниците на аеродромот “Ататурк” во Истанбул...