ИНВЕСТИЦИСКА БОМБА : БИТОЛСКИОТ МИЛИОНЕР ЦИЛЕ И БОКИ ЈОВАНОСКИ ЌЕ ИЗГРАДАТ ЕВРОПСКИ И МОБИЛЕН...

Меѓународен сојуз Скопје заедно со ГП „Пелистер“ Битола започнува нов инвестициски проект за изградба на Европски ценар за возрасни лица и мобилен сервис. Проектот е во развојна фаза, а...
video

(ВИДЕО) Време е правилата да се менуваат – Кој има предност: Брзата помош или...

На социјалните мрежи се појави видео, на кое се гледа како при минување на делегација, полицаец не и дозволува на Итната медицинска помош да се вклучи во конвојот, но...
video

АЛООО НА ШТО ЛИЧИ ОВОЈ БАШИБОЗУК БЕ?! Брза помош СО ВКЛУЧЕНИ РОТАЦИОНИ СВЕТЛА мораше...

Вчера во Скопје и возило на Брза помош мораше да чека на семафор за да помине политичката делегација. Денеска во посета на главниот град е бугарскиот претседател Румен Радев. Видеата...

Тешко повредена пратеничка на СДСМ и висок функционер на СДСМ

(Фото за илустрација, не е од сообраќајката) Вечерва во тешка сообраќајка на патот Демир Капија-Удово, во сообраќајка тешко е повредена пратеничка на СДСМ од Валандово. Според информациите на Пресс24, таа е...

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ, АЈДЕ НАРОДЕ ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА ОВА ЗЛАТНО ДЕТЕНЦЕ!!!

Малиот Иле од Демир Капија има само 8 години, а треба да води тешка борба со болест која за жал се вгездила токму кај него. На Иле му е...

(ВИДЕО) Беше дел од „златниот“ Вардар, сега моли за корка леб!

Играше рамо до рамо со Дарко Панчев, Илија Најдоски, Чедомир Јаневски, Васил Рингов, Тони Савевски, Вујадин Станојковиќ и останатите во златната генерација на најтрофејниот македонски клуб Вардар во таа...

ДИРЕКТОРОТ НА МНТ, ВОЗЕЛ МОРТУС ПИЈАН ПРИ ШТО УДРИЛ ДЕВОЈЧЕ, ЗА СРЕЌА НЕ ЈА...

Директорот на Македонски народен театар Драган Спасов Дац , според расположливите извори, вечерва направил сообраќајна несреќа при која со возило удрил во девојка која преминувала улица. Девојката веднаш по несреќата е...

Како на филм, по 10 години потрага Ѓоко Танески ја гушна сестра си оставена...

Поп-пејачот Ѓоко Танески имал 21 година кога дознал дека тој и неговите двајца браќа имаат биолошка сестра за која претходно не знаеле дека постои. Елена била дете на неговите...

Уписи за Нова Група Зумба Фитнес во KaDance!

Термини : Вторник и Четврток од 21:30-22:30. Групата стартува на 16.01.2018, Вторник. Инструктор : Katerina Stojkovska Катерина Стојковска професионално се занимава со танцување уште од нејзина 9 годишна возраст и е девојка...