(ФОТО) ОВА Е ФОТОГРАФИЈАТА КОЈА ГИ ОСВОИ СРЦАТА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ , слика која...

Не помага и не подарува кој има пари туку кој има душа....гласи еден коментар на фејсбук на оваа фотографија која ја покажува неверојатно чувствителен момент - солзи на бездомникот...

(ФОТО + ВИДЕО) ЕБАТИ БАКСУЗОТ : И за Евровизија гласањето ни е поништено, значи...

Откако заврши јубилејното 60 издание на Евровизија кое се одржуваше во Виена, а победи претставникот на Шведска, Монс со песната „Heroes“ беше соопштено дека биле дисквалификувани гласовите од Македонија...

Спектакуларна модна ревија посветена на Орнела Јордановска

Во сабота во 12 часот ,пред бутикот Џордано во скопски ГТЦ ќе се одржи голема хуманитарна модна ревија посветена на младата дизајнерка и пејачка Орнела Јордановска која боледува од...

Кои се 10-те најпопуларни селебрити на Инстаграм?

Instagram е омилена мрежа за презентација пред фановите кога станува збор за познатите личности, а последниот кој се приклучи во низата е Дејвид Бекам. Business Insider направи листа на која...

Која е убавата македонка за која светот допрва ќе разбере?

Олгица Стојмировиќ е дефинитивно најсекси дамата за која светото допрва ќе зборува.Иако многу малку се знае за неа, сепак дознавме дека по потекло е кумановка со италијански корени.Олгица ретко...

(Видео) Погледнете го трејлерот на луда луда акциона комедија : ,,Kung Fury”

Полицаец сака да се одмазди на нацистите, ама хакерот по грешка го праќа во времето на викинзите. Со помош на Тор и жена викинг патуваат низ времето за да...

Наум Петрески и Маринко Роквиќ ќе станат сватови ?

Ќерката на Наум Петрески Анастасија и синот на Маринко Роквиќ Никола најверојатно ќе снимаат дует.Никола деновиве престојуваше во Скопје,каде го промовираше новиот албум.Тој во живо пееше на плоштадот во...