(Видео) Вучиќ пред 20 години: За секој Србин ќе убиеме по 100 муслимани! Е...

На одбележувањето на денот на геноцидот во Сребреница, премиерот на Србија, Александар Вучиќ беше нападнат од толпата насобрани во Почари, Босна. Неговата изјава од пред 20 години, покажува зошто. Погледнете: https://www.youtube.com/watch?v=rrrLX4jEE1o

(Видео) Еве зошто јадеше ќотек во Сребреница српскиот премиер Вучиќ: На интернет постои видео...

Срскиот премиер беше нападнат во Сребреница денеска и доби удар со камен по глава: https://www.youtube.com/watch?v=3eb0Lm-3vqA Eве зошто му се лути Босанците меѓу другото, постои видео на интернет од негово учество во...

Ципрас попушти, Грција ги прифати условите на кредиторите

Алексис Ципрас потклекна пред условите на меѓународните кредитори и се согласи на речиси сите мерки кои одбиваше да ги спроведе. Новиот пакет мерки, напишан на 13 страни грчката влада...

Монструозниот убиец на туристи во Албанија пронајден, убил и дете

Во акцијата во која беа вклучени над 300 локални полицајци, како и припадници на специјалните полициски единици и снајперисти, вчера попладне уапсен е осомничениот за убиството на двајцата чешки...

Грците почнаа да плачат , целата работа им се чинеше играчка, ама допрва ќе...

Постар човек плаче на влезот од банка во Солун, Грција. Веројатно е преплашен до смрт дека му пропаднал штедниот влог и што не може да си ја земе пензијата....

Ципрас и Сириза и официјално го почнаа погребот на Грција: Ги затворија банките и...

Од 29 јуни до 6 јули банките на територијата на Грција нема да работат, одлучи владата на земјата по седницата на Советот за финансиска стабилност, кој вонредно беше свикан...

Падот на доларот ја поттикна цената на нафтата

Цената на нафтата порасна во четвртокот на светските берзи, поттикната од послабиот долар, со што „црното злато“ поевтини за имателите на останати валути, а поддршка на цената пружија и...

(ВИДЕО) Враќањето на грчката државна телевизија дочекано со солзи

Вработените во грчката државна телевизија ЕРТ денеска, по првото емитување во последните две години, се прегрнале во солзи. Левичарскиот премиер Алексис Ципрас, кој заедно со заемодавците се трка со времето...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Еве кој владее со светот: Слики од овогодинешната средба на Г7 –...

Лидерите на Г7 предупредија денеска дека се подготвени да ги заострат или да ги олеснат санкциите спрема Москва во зависност од нејзината понатамошна улога во украинската криза, а на...