video

(ВИДЕО) Во Прилеп се КРАДИ лабаво низ дуќани – жена ЗДИПЛИ пари среде бел...

Кражбата се случи во Петокот кога средновечна жена улета во очната оптика ,,Оптил" која се наоѓа во центарот на Прилеп спроти поштата каде жената која направи кражба од новчаникот на...

ЕКСКЛУЗИВНО : ЗЛОСТОРНИЧКО ЗДРУЖУВАЊЕ ВО НОВАТА ФАБРИКА ЗА ОДГЛЕДУВАЊЕ МАРИХУАНА ВО АЛДИНЦИ,ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО НА...

Долго најавуваната Гринфилд инвестиција на „фамилијата“ на Груевски, фамозната фабрика за одгледување на Марихуана во Алданци-Општина Кривогаштани,каде како инвеститор се јавува американската фирма „Мак Норт“,а главен лик во целокупната...
video

(ВИДЕО) НИ СРАМ НИ ПЕРДЕ НИ УСУЛ, еве како дел од НАРОДНАТА ПЉАЧКА на...

Ова видео е само дел од мозаикот за тоа каде и како се трошат народните пари без усул додека народот тоне секој ден се подлабоко и подлабоко во долговите...
video

(ВИДЕО) ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП ИЛИЈА ЈОВАНОСКИ ЈА ЗАПРЕПАСТИ ЈАВНОСТА : ОПШТИНА ПРИЛЕП СЕ ОТКАЖУВА...

Пречекот за Нова година што ќе го организира Општина Прилеп ќе биде поразличен од досегашните. Граѓаните ќе се забавуваат, ќе има жива музика, но целиот настан ќе има и...

(ФОТО) МЕГА СКАНДАЛ го тресе О.К. ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп : Новиот координатор на ВМРО-ДПМНЕ...

На социјалните мрежи се објави фотографија од пристапница на СДСМ од новиот координатор на О.К. ВМРО-ДПМНЕ - Прилеп , др.Петар Ристески кој воедно е и директор на градската болница...

(ФОТО) ВО ПРИЛЕП НОВ ШОК ЗА РЕЖИМСКАТА МЕДИУМСКА ПРОПАГАНДА : Екс координаторот на пратеничката...

По обвинувањата на режимските куртон портали на ВМРО-ДПМНЕ за наводна кавга помеѓу Зоран Заев и координаторот на пратеничката група на СДСМ Горан Сугарески околу пратеничките листи од СДСМ на конгресот...

(АУДИО) НУКЛЕАРНА БОМБА: Директорот на прилепската болница Петар Ристески снимен како им вели на...

Порталот Публикум пренеседека со нивната редакција пристигнал тонски запис во траење од 28 секунди. Според порталот аписот е направен на еден од состаноците кој директорот на прилепската Општа болница „Борка Талески“ и...

(ФОТО) ПРИЛЕПСКА ФОТОГРАФИЈА НА ДЕЦЕНИЈАТА , ТИМ НА СДСМ ОД ВРАТА НА ВРАТА ГО...

Акцијата од врата на врата денес во Прилеп беше од политички но и од забавен карактер, на тимот во населбата Варош им беше на агенда посета домот на еден...