ЕВЕ КАКО НА ДЕЛО ФУНКЦИОНИРА КОАЛИЦИЈАТА НА ВМРО-ДПМНЕ И ДУИ : Дрвокрадците за 2...

Дрвокрадци сечеле бука, а службеник од шумското во Велес со фалсификат документи им обезбедувал легален превоз на украдените дрва. Полицијата ги открила матните зделки на крадците и референтот за...

За испишување на графитот „ЧЕ СИ ЛЕЖИТЕ“, МВР поднесе нови пријави против адвокатот Стеваноски

После првата ослободителна пресуда која прилепскиот Основен суд ја изрече по однос на пријавата која МВР-Прилеп ја поднесе против адвокатот Жарко Стеваноски, денеска од МВР-Прилеп поднеле нови две барања...

(ФОТО) САМО НА ТОА СВАДБИТЕ ОД АМДИ БАЈРАМ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДАТ ТОЛКУ ГОЛЕМИ...

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков и годинава беше гостин на Ромскиот бал кој го организира Амди Бајрам преку неговата партија Сојуз на Роми, објави Актуелно. Последните фотографии од Ромскиот бал 2017...

СЈО во втор обид за освојување на „Тврдината“ на УБК – дел од доказите...

Денеска во Основниот суд Скопје 1 треба да продолжи судскиот процес за случајот што го иницираше СЈО, познат како  „Тврдина 2“, за уништување документи за набава на опремата за следење...

СДСМ: Наместо за лажниот барок, парите ги враќаме кај граѓаните!

СДСМ излезе со соопштение во кое посочува дел од нивните економски мерки за намалување на трошоците за живот. Еве што стои во соопштението на СДСМ: Ќе ги насочиме сите пари од...

(ФОТО) РЕЖИМСКОТО ЛУДИЛО ОД МАКЕДОНИЈА СЕГА ГО ЗАФАТИ ДУРИ И САД : ТАЛИБАНЦИТЕ ОРГАНИЗИРАА...

Ова е едно од многуте лудила кои ја имаа зафатено Македонија, талибанците овој пат се надминаа себеси , направија куртон протест дури во Њу Јурк за да бараат помош...

(ВИДЕО) ВОЛ НА ТЕЛЕВИЗИЈА, СКАПО ВИНО ОД СТОТИЦИ ЕВРА ПО ШИШЕ И ВИОЛИНА ОД...

Пред извесно време објавивме како Миленко ждере бут од коза среде емисија во Канал 5. А до скоро во една своја емисија го обвинуваше Политико дека пржел јајца и...

ДЕМОХРИСТИЈАНИТЕ ОД ДПМНЕ НА ДЕЛО : Градоначалникот на Пробиштип пријавен за обид за силување?!

Вработена во општина Пробиштип го пријавила градоначалникот Тони Тоневски за обид за силување. Случајот е пријавен на 12-ти овој месец, а ден подоцна, вработената во општината дала исказ во...
video

(ВИДЕО) Мехмедовиќ: Има системски пропусти за грипот, итно е потребна совесна власт на граѓаните!

Интегрално ја пренесуваме прес-конференцијата на Злате Мехмедовиќ, член на Комисијата за здравство: „Објавивме дека Македонија е прва по болни од грип во Европа, што можеше да се дознае од Светската...

Заев испрати телеграма со сочувство до семејството на диригентот Ѓумар

Претседателот на СДСМ, Зораз Заев испрати телеграма со сочувство до семејството на познатиот диригент Саша Николовски – Ѓумар. „Изразувам искрено и длабоко сочувство за загубата на Саша Николовски – Ѓумар,...

Следете не

9,215FansLike
556FollowersFollow
419FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

ПЕТ ДЕНА ПО ИСКЛУЧУВАЊЕТО, СЛЕПОТО СЕМЕЈСТВО ОД ВРАГОТУРЦЕ ДОБИ СТРУЈА

По пет дена, осумчленото слепо семејство Младеновски од кумановското планинско село Враготурце доби струја. Екипа на ЕВН денеска околу 13 часот дошла во куќата и...

(ВИДЕО) Ужасна трагедија за еден маж во Карбинци, тешко болен живее во глад, студ...

Премрзнат, гладен и болен. Вака не живее, туку полека умира 50 годишниот Станко Анакиев од Карбинци.  Последните десетина екстремно сурови денови, тој ги поминал...

Мама’с, АЈВАРОТ НА ЗАЕВИ – единствен македонски бренд на аеродромот „Ататурк” во Истанбул –...

Oд почетокот на 2017 година производите на македонскиот бренд МАМА’С се најдоа на полиците на UNIFREE DUTY FREE продавниците на аеродромот “Ататурк” во Истанбул...