video

СЕКОЈ ДЕН ПО ЕДЕН ЕКС ДИРЕКТОР ИЛИ ГРАДОНАЧАЛНИК ОД ВМРО ДПМНЕ ДОБИВА ПОКАНА ЗА...

Екс – директорите на Агенцијата за филм, Дарко Башевски и Мими Ѓорѓовска – Илиевска заработија кривични пријави – и двajцата се сомничат за несовесно работење во службата во период...

(ВИДЕО) ЗАЕВ: Мораме да им помогнеме на најсиромашните да најдат работа

ЗАЕВ: Мораме да им помогнеме на најсиромашните да најдат работа https://www.youtube.com/watch?v=VeGSJwBjWho

СТУДЕНТИ НА ФАРМАЦИЈА И ХЕМИЈА ЌЕ ОДАТ НА ТРИМЕСЕЧНА ПРАКСА ВО АЛКАЛОИД

Програмата за практиканство во Алкалоид АД Скопје почнува во јуни, и во првата група 10-15 студенти ќе одат на пракса три месеци. (Фото: Е. Ангеловска) Фармацевтската компанија „Алкалоид АД Скопје“...

ОПШТИНА ПРИЛЕП И ОПШТИНА ДОЛНЕНИ СЕ ОМРСИЈА СО 7,2 МИЛИОНИ ЕВРА ОД НОВАТА КОНЦЕСИЈА...

Во Прилеп влезе нова странска инвестиција на компанијата „Волостоун“ Министерот за економија Крешник Бектеши и сопственикот на македонско-турската компанија „Волостоун“, Муталип Буши, денеска во просториите на Општина Долнени го потпишаа...

ВО ИЗЈАВА ЗА МАКТЕЛ : ПА ШТО МЕ БОЛИ К…! ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: Службеното возило...

Читател на Мактел од Тетов ни ја испрати оваа фотка од службеното возило на народниот правобранител Иџет Мемети паркирано на тротоар во сред Тетово. Нашиот читател ни изјави дека лично...
video

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ПРЕД СТОПАНСКИТЕ КОМОРИ: Ние ја завршивме нашата домашна задача, имате услови...

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ПРЕД СТОПАНСКИТЕ КОМОРИ: Ние ја завршивме нашата домашна задача, имате услови за правење бизнис, вие сте сега на ред! https://www.youtube.com/watch?v=Sdj-1pIZZdM

ГЕН СЕКОТ НА ГДУ: Канабисот да се тргне од листата на наркотици!

По позитивниот чекор за легализација на марихуаната за медицински цели, сметам дека неопходно е да се направат измени во законот и поседувањето на една цигара со марихуана за лична...

АЈ ДА СИ ИБИШ ВЕКОТ ДА СИ ИБИШ, КОМЕДИЈА СИ ЕБАТИ ЧОЕКОТ ЕБАТИ ЈА...

Дејан Митревски – Урко, долгогодишниот шеф на обезбедувањето на поранешниот премиер Никола Груевски, кој е обвинет од СЈО дека незаконски влијаел на МВР од осиромашениот буџет за негови потреби...
video

(ВИДЕО) Премиерот Заев на промоцијата на групата пријатели што ја предводи Лорд Робертсон: Нашите...

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев во обраќањето на заедничката прес конференција со Лорд Џорџ Робертсон, поранешен генерален секретар на НАТО, по повод промоцијата на групата „Охрид“...

(ВИДЕО + ФОТО ГАЛЕРИЈА) ПРИЛЕП СТАНУВА ЛУЛКА НА КУЛТУРАТА И БИЗНИСОТ : Градоначалникот Јованоски...

Трите најуспешни менаџерки од Прилеп за 2017. денеска на покана на градоначалникот Илија Јованоски, беа гостинки во неговиот кабинет. Ирена Јакимоска, сопственичка на прилепската конфекција со мешовит македонско-англиски капитал „Комфи...