Стојанче Ангелов : ГТЦ

Јас сум Аеродромец со штипски корења! Или, не!? Јас сум Штипјанец кој живее во Аеродром? Но! И да сум Аеродромец, и да сум Штипјанец, имам право да бирам како ќе...

МИЛЕНКО ЗА ЖАЛЕЊЕ :)

Доаѓање на власт со рекла-казала? Тука ни господ не помага!!! – напишал Миленко утрово. Миленко бе, душо исфрустрирана. Знам дека не ти е лесно. Чувството кога гледаш дека ниту “твоите“...

Фросина Ременски : Првиот синдикалец Тихомир Климоски да си поднесе неотповиклива ОСТАВКА!

Го повикувам првиот синдикалец на од власта признатиот полициски синдикат Тихомир Климоски да си поднесе неотповиклива ОСТАВКА! Денешнава аудио снимка нека му биде мало потсетување на сите прозивки кои до...

Зимбери : Албанскиот и Македонскиот народ нема да дозволат дестабилизација на Македонија!

Некој сака Македонија да ја претвори како оваа слика што Србите направиа во Косово, тука во Македонија оваа нема да го дозволи ни Албанскиот ни Македонскиот nарод. Dikujsh deshiron qe...

Македонија е нападната од тие што граѓаните ги третираат како човечиња

Граѓаните се Македонија Ако снимките се веродостојни, а има малку причини за сомнеж, тогаш точно е дека Македонија е нападната. Ја напаѓа оној кој газејќи Устав и закони, ги узурпирал институциите...

Стојанче Ангелов : За Куририте, погледајте како се сака и брани сопствената држава

Ангелов од бранителите и Зумбери од УЧК. Македонците и Албанците заедно против криминалците!   Погледајте како се сака и брани сопствената држава. Сабота, 12.00 часот, голем собир пред МРТ! П.С. Јас,...

Се срамам искрено за „колегите“ кои застанаа на страната на режимот

Бев денеска на протест пред МРТВ и се радувам што дадов поддршка во граѓанската иницијативе за ослободување на националниот сервис! Некој спомна дека можело да се лутат нашите некогашни...

По чорапи во НАТО не се влегува

Жално за онаа држава која што не може да си ги облече и нахрани безбедносните сили... Госпоѓо Министерке, полицајците ви се во различни кондури, да не говорам за армијата на...

Ѓорѓи Спасов: Зошто Груевски не каже кои се странските служби, која им е целта,...

Лицето Зоран Заев одработува агенда која не ја разбира – рече денес Груевски. Ако Груевски ја разбира таа агенда тогаш зошто не ја објасни и не каже кои странски...

Вмровци, исправете глава и кажете не!

Поранешниот преговорач за името Никола Димитров преку својот фејсбук-профил со текст насловен „Ново сонце на слободата“ им се обраќа на граѓаните заедно да го вратат ВМРО. – ВМРО е преголем симбол...