ПРИЛЕП СТАНУВА ЦРНА ТОЧКА ВО СООБРАЌАЈОТ : Повредени две лица во сообрајаќна незгода

0
239
Тешка сообраќајна несреќа во Прилеп, повредени две лица.
– На 02.01.2019 година околу 19,30 часот на крстосница од улица „Борис Кидрич“ и улица „Крушевска“ во Прилеп, З.М.(54) од Прилеп управувајќи патничко моторно возило „тојота авенсис“ со бугарски национални ознаки удрил во пешаците Д.К.(75) и С.К.(72) двајцата  од Прилеп.Во незгодата С.К. се здобила со тешки телесни повреди по што пренесена е во Општа болница Прилеп, информираат од МВР.
Извршен е увид на местото на настанот.