(ВИДЕО) По голот на Рашфорд, Нејмар се СТАПИСА

0
250

Манчестер Јунајтед со неверојатен триумф (1-3) во Париз успеа да се пласира во четвртфиналето на Лигата на шампионите елиминирајќи го ПСЖ, кој имаше 0-2 по првиот меч на „Олд Трафорд“. Бразилскиот ас Нејмар не можеше да настапи поради повреда, а по голот на Маркус Рашфорд од пенал во судиското продолжение остана скаменет…