(Аудио) Јанкуловска забранува емисија на МТВ, а ако новинарката не послуша ќе лета од...

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави аудио-снимка во која првата полицајка Гордана Јанкулоска му кажува на својот портпарол Иво Котевски дека емисија на МТВ ќе се забрани и нема...

НСДП: Целосна и безрезервна поддршка на председателот на СДСМ, Зоран Заев

„Власта која на 24. декември 2012-та година на „црниот понеделник“ направи класичен пуч во македонскиот Парламент, исфрлајќи ги пратениците и новинарите, само по 2 години, на 31.01.2015 година алармантно...

Од понеделник пукаат „бомбите“ – проект „Вистината за Македонија“

Од понеделник СДСМ ќе започне со објавување на „бомбите“, односно, како што го нарекуваат проектот „Вистината за Македонија“. Централниот одбор на СДСМ едногласно застана зад претседателот на СДСМ, Зоран Заев...

Следете не

11,463FansLike
556FollowersFollow
462FollowersFollow

Живот

video

(ВИДЕО) Жестока тепачка на СРБИ кај граничниот премин „Богородица“ поради долгите колони

На социјалните мрежи се појави и видео од тепачката. Според очевидците, се работи за Срби, односно возачи од возила со регистарски ознаки од Белград...

Граѓаните на Богданци на референдум се изјаснија против изградбата на рудници, не сакаат да...

Од вкупно запишаните 6.918 граѓани на референдумот по двете прашања се изјасниле вкупно 4.321 или околу 62 отсто од гласачкото тело што значи дека...