Антиќ, Мекeјлеб и Чековски на списокот за Евробаскетот

Македонската Кошаркарска Федерација, по разговорите со селекторот Александар Џикиќ, го објави поширокиот список на репрезентативци кои ќе бидат во комбинација за настап на Евробаскетот 2015. На поширокиот список на Репрезентацијата...

Фалкао на позајмица ќе го засили Челзи

Радамел Фалкао ќе остане и следната сезона во англиската Премиер лига, откако шампионот Челзи го позајми од Монако, исто како што минатата сезона тоа го направи Манчестер Јунајтед. Колумбиецот во...

Македонија во третиот барабан за ЕП Полска

Машката ракометна репрезентација на Македонија противниците против кои ќе игра на ЕП во Полска ќе ги чека од третиот барабан, соопшти организаторот. Покрај Македонија, во третиот барабан се наоѓаат и...

(Фото) : Робертина Мечевска-ја победи смртта, па се искачи на „Црн Камен“

Со група планинари македонската ракометарка Робертина Мечевска викендов се искачи на „Црн Камен“, највисокиот врв на планината Јабланица. Македонската ракометарка е вистинска херојска приказна. Таа пред извесно време ја преживеа...

(ВИДЕО) Барселона е новиот европски шампион – го совлада Јувентус со 3:1

Барселона го совлада Јувентус со 3:1 во финалето на Лигата на шампионите и ја освои петтата титула во клупска историја. Натпреварот започна со водство на Барселона со голот на Ракитиќ, што беше и единствен...

Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Ролан Гарос

Новак Ѓоковиќ ќе игра во финалето на Ролан Гарос, откако во дводневното полуфинале славеше над Енди Мареј со 3:2. Ѓоковиќ утре против Вавринка ќе го игра своето 16-то Гренд...

НЕВЕРОЈАТНО КРЕТЕНСКА МОРОНСКА ИДИОТСКА АНАЛИЗА НА ВАСКО ЕФТОВ: Груевски бил проамерикански настроен, на Заев...

Погледнете што пишува овој кретен, најнов куртон на режимот, погледнете ги овие небулози: Oва е неверојатен куп небулози и идиотштини! Но одиме по ред: 1. Тезата дека Грујо е про-американец е...

Ѓоковиќ го победи Надал на Ролан Гарос

Новак Ѓоковиќ го победи Рафа Надал во четвртфиналето на Ролан Гарос. Првиот носител против актуелниот шампион славеше со 3:0 (7:5, 6:3, 6:1) за два часа и 26 минути игра. Ѓоковиќ...

Лоренцо ја освои ГН на Италија

Возачот на Јамаха, Хорхе Лоренцо, во доминантен стил победи на трката за Големата награда на Италија, шеста во сезоната во Мото ГП шампионатот. Лоренцо до третата последователна победа во кралската...

Севилја ја одбрани Лига Европа и се пласира во ЛШ

Фудбалерите на Севилја ја одбранија титулата во Лига Европа и изборија пласман во Лигата на шампионите во наредната сезона. Севилја со победата над Дњипро од 3:2 ја освои четвртата...