НУКЛЕАРНА БОМБА НА СПАСОВСКИ: МИЈАЛКОВ Е ВО ЗЕМЈАВА, ВЕРУВАМ ДЕКА ЌЕ БИДЕ ФАТЕН!

0
124

– Според анализите на сите разузнавачки и безбедносни институции, Мијалков ја нема напуштено земјава, правиме напори и верувам дека тој ќе биде фатен и пратен во притвор.

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на денешната прес конференција на која откри дека нема намера да поднесе оставка затоа што одговорноста лежи во ОЈО и судот.