(ВИДЕО) ЖЕСТОКА ТЕПАЧКА ПРЕД ФУДБАЛСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА НА ГРУЗИЈА ПО СИНОЌЕШНИОТ ПОРАЗ ОД МАКЕДОНЧЕТО

0
1134

Тензиите пред зградата на Фудбалската федерација на Грузија растат. Како резлтат на вчерашниот пораз се случи и пресметка меѓу навивачите и раководството на Фудбалската федерација.

Демонстрантите пред зградата на федерацијата скандираа : “Оди си! Оди си!” и побара оставка од раководството.

Како што пишуваат медиумите во една прилика, навивачите се обидоа да влезат во зградата на федерацијата, но безбедувањето не ги пушти од тука започна конфликтот.
Демонстрантите се соочија со Лаша Салуквадзе, Валтер Гучуа и Леван Цкитишвили.

Извор : Вечер