СДСМ ќе поднесе кривични пријави против Груевски и Мијалков

Зоран Заев на прес конфереција обелодени дека располага со матерјали за прислушување на преку 20.000 граѓани. Следен сум и прислушуван во континуитет. 300 мои разговри со сопартикјци, новинари и членови...

ВЛАСТА ЈА УБИ МАЛЕЧКАТА ТАМАРА!!! СЕ НАЈМИЛО ДА ВИ СЕ ИЗНАЕБАМ!!! ПОЧИНА МАЛЕЧКАТА ТАМАРА...

Починала Тамара Димовска. Девојчето, кое имаше проблеми со ‘рбетот, од Велес. Девојчето кое се смееше најубаво на цел свет, и покрај маката. Девојчето, на кое му беше влошена здравствената...

(Видео) Латас се закани, ќе монтирал секс видео со Заев и Сораја, со офкање...

Главниот уредник на Сител телевизија, Проф. д-р. Драган Павловиќ Латас, во вчерашните вести уште еднаш го предупреди Заев дека со објавувањето на „бомбите“, ќе направел кривично дело, па и му...

НАЈНОВА ВЕСТ : КАКВО СПЕКТАКУЛАРНО ФИЈАСКО НА РЕЖИМОТ – Грујо и Сашо конечно дознаа...

Уште две лица се уапсени во акцијата „Пуч“. Како што информираше МВР станува збор за едно 52 годишно лице вработен во МВР и уште едно 49 годишно лице поранешен...

(Видео) СДСМ – Спасовски : Поплавите имаат име и презиме, Никола Груевски, предлагаме решение

СДСМ е помеѓу граѓаните од загрозените региони. Членовите и симпатизерите на СДСМ постојано се на терен за да можеме да помогнеме толку колку што е во наша можност и...

(Видео) СДСМ – Шилегов : Почна капитулацијата на Груевски

Почна капитулацијата на власта за погрешните политики на Никола Груевски и неколкумина околу него, со коишто го урнисаа државниот систем. https://www.youtube.com/watch?v=Jf_4Zdr9Dc4 Секој ден самата власт се враќа по чекор назад за...

Миленко штотуку направи кривично дело – ШПИУНАЖА! Лазански бил ШПИУН НА СРПСКИТЕ И РУСКИТЕ...

Клептоманската власт на ДПМНЕ со темата “патриотизам” веќе девет години манипулира со дел од народот.  Дел од народот, затоа што од 2008 година па наваму изборите ги добива со...