(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) Засадени 20 садници во „Паркот на планетата Земја“ во Прилеп

Дваесет млади садници денеска се засадени во „Паркот на планетата Земја“ на патот кон манастирот „Трескавец“ во месноста „Песјобрдце“. Градоначалникот Илија Јованоски, пратениците во Собранието на РМ Кети Смилеска и Хари Локвенец,...

Општина Крушево доби 500.000 евра од ЕУ за развој на туризмот и локалниот економски...

Општина Крушево е првата општина во Македонија која оваа година доби финансиски средства од Европска Унија во износ од 499 000 евра за унапредување на туризмот  и поттикнување на...

(ЛЕГЕНДАРНА ФОТКА) АМДИ БАЈРАМ КОНЕЧНО ГО ФАТИ ЗАЈАКОТ

Амди Бајдам конечно го фати зајакот за кој што збореше дека ќе го улови со морков во кафез,но на крај заврши ракувајќи се со премиерот Зоран Заев во собрание...
video

(ВИДЕО) САЊА ВАСИЌ ИМ ОДДРЖА ЛЕКЦИЈА НА КОЛЕГИТЕ ЛУПЕВСКА, ЧОМ И ХРИСТОВ: Го масакрираше...

Погледнете што му направи новинарката Сања Васиќ на гомнарот Антоњо Милошоски: Видеото ќе може да го погледнете ОВДЕ
video

(ВИДЕО) СРЕЌКО ПОПОВСКИ ДО ЦРНИ ГРУЈЧЕ : Кој што дробел, тоа ќе си срка!

Среќко Поповски во најновата ,,Саботажа" до црни Грујче : Кој што дробел, тоа ќе си срка! https://www.youtube.com/watch?v=erDbfvA7ep8

ШОКАНТНО – ЈАВНОСТА ЗАБЕЗЕКНАТА: Министерот Крешник Бектеши за само 6 месеци потрошил 12 000...

Зошто  некој потрошил вкупно само 350 евра, а некои од неговите колеги- министерот за економија, Крешник Бектеши има дури 14.000 евра вкупен трошок, од што 12.590 евра за ресторани? Знаат...

ПРАШАЊЕ НА ДЕН Е КОГА ЦЕЛА ПАРТИЈА НА ЈАНКО БАЧЕВ ЌЕ БИДЕ УАПСЕНА ЗА...

До: Средствата за јавно информирање Предмет: Прес конференција - Заев врши брутална албанизација на државните органи со административци-Албанци Датум: 22 март 2018                                    Единствена Македонија денес, 22 март 2018 година (четврток) на...

(ВИДЕО) Ладен пречек на Коѕијас во Скопје, никој не го пречека на аеродром, кај...

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денеска ја прими во посета делегацијата на Министерството за надворешни работи на Република Грција, предводена од министерот Николаос Коѕијас, која е...

РАЗОРНА БОМБА ОД АТИНА: ГРЦИТЕ ШОКИРАНИ ОД МАКЕДОНСКИОТ НАЦРТ ПРЕДЛОГ, НЕ ГО НИ ОЧЕКУВАЛЕ,...

Слетувањето на скопскиот аеродром по пауза од 12 години, шеширот на Коѕијас, но и различните позиции на Скопје и Атина во преговорите, се дел од точките на кои грчките...

(ФОТО) КОЦИЈАШ ПРИСТИГНА ВО СКОПЈЕ КАКО КАУБОЕЦ, СО КАУБОЈСКИ ШЕШИР НА ГЛАВАТА

Го пречекаа од Грчка амбасада и протокол од министерство за надворешни. Најверојатно првата средба со официјални лица од македонската влада ќе ги има во ВИП салонот на аеродром или...