video

(ВИДЕО) ЦРКНА ГРУЈОВАТА ПРОПАГАНДА: Се гасат Радио Слободна Македонија и ТВ Нова, каде ќе...

Се гасат Радио Слободна Македонија и ТВ Нова, каде ќе цицаат сега куртоните, сите ли ќе се начукаат во Алфа ТВ?!?! https://www.youtube.com/watch?v=7vuqpVOpElg
video

(ВИДЕО) ПАЗИ КАКОВ НАСЛОВ НА ЕМИСИЈА СМИСЛИЛО ОВА ЃУБРЕ ФАШИСТИЧКО?!?!

Цел народ во земјава бил опасност и нечија странска алатка, и со тоа се имплицира дека таа алатка треба да се отстрани, значи да ги истребиме Албанците?! Ебати Шешељовци, Ратко-Младиќ...
video

(ВИДЕО) Е ОВА НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ – ЕЛЕКТРО-ИНЖЕНЕРОТ ХАРИ ЛОКВЕНЕЦ ГО НАПРАВИ ПАШТЕТА...

Хари Локвенец буквално го намачка како паштета на леб копукот Влатко Ќорчев, фантастичен настап на пратеникот од СДСМ, куртонката на Канал 5 остана запрепастена од настапот на Локвенец. https://www.youtube.com/watch?v=TSfh_15LIOQ
video

(ВИДЕО) ФРЧКО ГО НАЈДЕ ЛЕКОТ: Според член 82 од уставот Талат Џафери го заменува...

Фрчко : Според член 82 од уставот Талат Џафери го заменува претседателот кога тој е оневозможен да си ја работи работата, значи Талат треба да се потпише на двете...

(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Не треба да се крева паника за законот за јазици, Македонија...

Генерал Ангелов : Не треба да се крева паника за законот за јазици, Македонија нема да претрпи никакви штети, се ќе биде во ред https://www.youtube.com/watch?v=DmAEQmiX3Aw
video

(ВИДЕО) СО ГОСТУВАЊЕ ВО ПАРТИСКАТА ТЕЛЕВИЗИЈА, МИЦКО МАТЕМАТИЧАРОТ НАЈАВИ ЖЕСТОКИ ПРОТЕСТИ И ВРАЌАЊЕ НА...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски во интервју на куртон Алфа ТВ изјави дека наскоро ќе следуваат протести на вмровците само да се стоплело троа бидејќи сега ќе им смрзнат...
video

(ВИДЕО) ВАНКОВСКА ШОУ НА КАНАЛ 5: Абе западот е супер, ќерките ми се тамо,...

Тетка Биберче на Канал 5 за спас на МаЌедоња : Абе западот е супер, ќерките ми се тамо, ја сум студирала тамо, ја сум за Русија чисто од што ми...
video

(ВИДЕО) Куртонката го прашува Стевчо Муња зашто сменил страна и стапил во брак со...

Куртонката го прашува Стевчо Муња зашто сменил страна и стапил во брак со ВМРО ДПМНЕ, он и вика, епа како да ви кажам сега... https://www.youtube.com/watch?v=dF0uzhSbZ6I
video

(ВИДЕО) КУРТОН ВАСЕ ХЕФТАЛИЦА ОВОЈ ПАТ ЈА УТНА ЖРТВАТА ЗА МАЛТРЕТИРАЊЕ И ГО ЕБА...

Куртончето Васе Хефталица во обид да малтретира нова жртва во емисијата ,,Во Центар" го покани Насер Зибери и го еба ежот сосе боцки каде од негова страна наиде на...
video

(ВИДЕО) ШОУ НА ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ НА ТОП ТЕМА: ГЕРО И МИЛЧИН СЕ ПОНАШААТ ИНФАНТИЛНО...

Фрчко во Топ Тема ги залупа Геро и Милчин за нивните смешни параноични критики кон новата влада. https://www.youtube.com/watch?v=mpGASaAJFyE