Заев за Вечерњи лист: Иванов е должен да го почитува гласот на 700.000 граѓани!

Дел од интервјуто на претседателот на СДСМ, Зоран Заев за хрватскиот весник Вечерњи Лист -Очекувам претседателот на Собранието да биде брзо избран и да го извести Ѓорге Иванов дека согласно...
video

(ВИДЕО) ФАНТАСТИЧНА ДЕБАТА НА ТОП ТЕМА НА ТЕЛМА ВО КОЈА ЛЕТАА ПЕРДУВИ – Боби...

Вечерва Телма беше на ниво на задачата каде гости беа Башким Бакиу, Дане Талески и режимското копиле кое монтира анкети во корист на Грујо, Владимир Божиновски, исто така и Боби...
video

(ВИДЕО) Заев во интервју за балканска Ал-Џезера ја отфрли можноста Груевски да биде дел...

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за Ал Џезеира Балканс изјави дека за никого на свет, па ни за него и неговата партија не е прифатливо Никола Груевски да...
video

(ВИДЕО) КУЧИЊАТА НА ВОЈНАТА ТОТАЛНО ОДЛЕПИЈА : Васето пласира нов ОБИД ЗА ПЛАШЕЊЕ РАЈА...

Погледнете која будалаштина ја пласира Васко Ефтов во најновата емисија ,,Во центар". Васето сега тврди дека соседна Албанија имала многу блиски односи со фашистичка Италија, и тоа дека фашистичка...
video

(ВИДЕО) Спасовски: Вељаноски се уште го користи кабинетот на претседател на Собранието

Во интервјуто за „360 Степени“, генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски зборуваше за средбата со Трајко Вељаноски во однос на продолжување на конститутивната седница на Собранието и избор на негов...

Заев во интервју за српски дневен весник Политика : Иванов ја има програмата, но...

1. Зошто претседателот Ѓорге Иванов не ви даде мандат за формирање на влада, кога имате парламентарно мнозинство? Што Ви рече, кога бевте кај него? -Ние излеговме со Програма на новата...
video

(ВИДЕО) Фетаи: Се омажив на 17 години, растев во средина каде беше срамота жена...

Обвинителката Фатиме Фетаи имаше обраќање на панел дускусијата организирана на 7-ми март под наслов Жените во Јавниот Живот организирана од Democracy Lab. https://www.youtube.com/watch?v=4yB1jyiPtJA Таа говореше за конзервативната средина во која израснала и склучениот брак...
video

(ВИДЕО) Арифи: Нема колективни права без правна држава

Треба да се разбере еднаш засекогаш дека доколку нема правна држава, ниту едно право и граѓанските и колективните, не може да се реализираат, вели универзитетската професорка Беса Арифи во...
video

(ВИДЕО) ШОУ НА АДВОКАТ Жарко Стеваноски во Мој Термин : Потегот на Хорхе е...

Видео од гостувањето на адвокатот Жарко Стеваноски во емисијата „Мој термин“ на телевизија 24: https://www.youtube.com/watch?v=m5TIYz313Uc
video

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ ГО РЕЖИМСКОТО ШАМАРЕЊЕ НА СТОЛЕТИЕТО од страна на Шилегов, Ордановски и Кадриу...

Погледнете го вчерашното издание на “Топ тема” на Телма каде за актуелната политичка состојба дебатираа пратеникот и портпарол на СДСМ, Петре Шилегов, аналитичарот Сашо Ордановски и професорот Осман Кадриу. https://www.youtube.com/watch?v=tnjtqUqD-9g

Следете не

10,313FansLike
556FollowersFollow
442FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

ШОКАНТНО: На телевизија 24 оди редовно серијал на емисии за религиската секта СКИЕНТОЛОГИЈА маскирана...

Некој си лажен доктор Жарко Костиќ држи лекции за живот, љубов, енергија, психологија итн итн а всушност цело време ја шитка книгата ДИЈАНЕТИКА напишана...

Како легално до работа во Германија?

Има многу легални патишта за наоѓање работа во Германија. Генерално важи: колку подобра квалификација, толку поедноставно до работа. Оние што се заинтересирани за работа во...

(ВИДЕО) ОД ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА ЗАСТАНА НА НОЗЕ НА СВАДБАТА НА СЕСТРА СИ

Никола Рагуз пред три години доживеа страшна сообраќајка во која за среќа остана жив, но остана и парализиран. Во кома бил три месеци, а...