(ВИДЕО) Премиерот Заев: Цела држава тагува, сочувствуваме со семејствата за загубите, мобилизирани се сите капацитети за помош

0
444

Доцна вечерва, Владата на Република Северна Македонија одржа вонредна седница по трагичната сообраќајна несреќа што се случи на патот Скопје – Тетово во близина на село Ласкарци, на 13 февруари 2019 година.

Владата ги прогласи 14 и 15 февруари за Денови на жалост, во сеќавање на нашите сограѓани кои трагично ги загубија животите.

На Деновите на жалост, знамето на Република Северна Македонија ќе биде истакнато на половина копје.

По седницата, претседателот на Владата, Зоран Заев даде изјава за медиумите, која ви ја пренесуваме во целост: