(ВИДЕО) Петмина убиени во напад на аеродромот во Флорида

0
160

Вооружено лице уби 5 луѓе на аеродром во Флорида пред да биде фатен од властите.

https://www.youtube.com/watch?v=JhZ7GOWLrxA

Локалната полиција преку твитер соопшти дека при стрелбата на меѓународниот аеродром Форт Лаудерлдејл -Холивуд биле ранети 8 лица.

Засега нема информации за мотивите на напаѓачот кој отворил оган во оделот за багаж.

Градоначалникот на Бровард Каунтин Барбара Шариф за Си Ен Ен изјави дека станувало збор за осамен стрелец и дека засега нема докази дека дејствувал заедно со други лица.

Напаѓачот е во притвор, а во тек е истрага.