МАЖ ОД КРИВА ПАЛАНКА ПРЕТЕПАН ОД ДВАЈЦА ДРУГИ ВО КОМПЛЕКС КЛИНИКИ ,,МАЈКА ТЕРЕЗА”

0
1069

На 22.11.2022 во 16.00 часот во Полициската станица Центар, С.А.(43) од Крива Паланка пријавил дека во 15.00 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил физички нападнат од И.Ш.(31) од с.Сарај, скопско и Б.Љ.(26) од Скопје.На 22.11.2022 во 16.00 часот во Полициската станица Центар, С.А.(43) од Крива Паланка пријавил дека во 15.00 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил физички нападнат од И.Ш.(31) од с.Сарај, скопско и Б.Љ.(26) од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.