(ВИДЕО) ТАЛАТ ЏАФЕРИ: НЕКА СНИМААТ КАМЕРИТЕ, ЕДЕН ПРАТЕНИК ОД МНОЗИНСТВОТО Е НА СМРТНА ПОСТЕЛА И ЕВЕ КАКО ВМРОВЦИТЕ МУ СЛУЖАТ НА НАРОДОТ КОЈ ГИ ПЛАЌА, СО НАПУШТАЊЕ НА СЕДНИЦИ И ПАРЛАМЕНТОТ Е БЛОКИРАН А ЈАС ПАК ТРЕБА ДА ИМ ДАДАМ ДНЕВНИЦА

0
1521

Спикерот на Собранието,  Талат Џафери на денешната собраниска седница жестоко реагираше поради бојкотот од страна на пратениците при што укажа на тоа дека двајца пратеници од мнозинството се борат со КОВИД-19 вирусот од кои еден се бори за живот.