(ВИДЕО) УШТЕ ЕДЕН ОГРОМЕН МАСАКР ВО САД : Над 27 убиени и преку 30...

Најмалку 27 загинати и 15 ранети во вооружен напад во црква во Садерленд Спрингс во близина на Сан Антонио во сојузната американска држава Тексас. Локалните медиуми јавуваат дека вооружен маж...

(ВИДЕО) ТРАМП Е ТЕШКА НЕВАКЦИНИРАНА БУДАЛА – НА ЛИЦАТА КОИ ПРОСТРАДАА ОД ПОПЛАВА ИМ...

Seriously? Throwing paper towels like a basketball to people who are suffering from flood waters? He's insane.pic.twitter.com/8EmiWUyBoj — Ricky Davila (@TheRickyDavila) October 3, 2017

Премиерката на Србија, Брнабиќ отворено и јавно му се заканува на Заев во интервју...

Вакво нешто до сега не сме виделе, странски премиер да упатува јавни закани преку телевизиско интервју до македонски премиер… Брнабиќ во интервју за Сител му се заканува на Заев да...

(ВИДЕО) ДАЧИЌ ТИ СИ ЕДНО БЕДНО СКАПАНО ЛАЈНО – Дачиќ на среде Атина ја...

Сметам дека Србија направи грешка пред 20 години кога го призна Скопје под името Република Македонија. Тоа не беше коректно кон Грција, изјави српскиот министер за надворешни работи Ивица...

И ОВИЕ УЧЕЛЕ ОД ЦРНИ ГРУЈЧЕ – ТОЛПА НА ДИЛЕТАНТИ УПАДНА ВО СОБРАНИЕТО ВО...

Неколку десетици поддржувачи на власта упаднаа во парламентот на Венецуела во кој што мнозинство е опозицијата и повредија неколкумина пратеници и новинари. Сведоци велат дека инцидентот во Каракас се...

ГРУЈОВА ШКОЛА ВО ТУРЦИЈА : Турската полиција ја разби парадата на гордоста во Истанбул

Турската полиција денеска го разби обидот на ЛГБТ акивистите да одржат Парада на гордоста во Истанбул. Иако властите ја забранија парадата, активистите излегоа да маршираат затоа што „тоа е...

Експлозија пред објект на НАТО во реонот на Измир

Слаба експлозија одекна утрово пред објект на НАТО во западниот турски округ Измир, јави Си-Ен-Ен Турк. Според телевизијата, при експлозијата, што се случила околу 8 часот по локално време (7...
video

(ВИДЕО) ДРАМА ВО ЛОНДОН : Заробени луѓе во облакодер, ЗГРАДАТА МОЖЕ ДА СЕ УРНЕ

Најмалку 30 лица се повредени во пожарот, што избувна во 27-катната станбена зграда во западен Лондон, а над 200 пожарникари и натаму го гаснат пожарот во 27 катната зграда...