video

(ВИДЕО) ЕВЕ ИДЕАЛНО МЕСТО КАДЕ ТРЕБА ДА ФРЛИ ЕДНА БОМБА ТОА ДЕБЕЛОТО КОПИЛЕ ОД...

Со грчки знамиња и знамиња со сонцето од Вергина, со слогани дека Македонија е грчка и со плакати со пораки „Македонија била е и ќе биде грчка“,  „Тргнете ги...

НОВ СКАНДАЛ НА ТРАМП: Ја изневерил Меланија со порно ѕвезда пред 10 години, потоа...

Американскиот весник Волтстрит журнал објави дека порно актерката Стефани Клифорд, позната под порно името „Stormy Daniels“, добила 130.000 долари од Мајкл Коен, адвокат на Доналд Трамп во 2016 година во тек...

БОМБА НА ВУК ЈЕРЕМИЧ : ГРУЈО СО ПОМОШ НА ВУЧИЌ ПЕРАТ ПАРИ ПРЕКУ ВЛАДАТА...

Претседателот на  Народна странка Вук Јеремич денес ги повика државните органи да истражат врска помеѓу Војислав Спаравала, директор на фирмата СЦМГ која го набавила крушевачки ''14 октомври, со бившиот...

(ВИДЕО) УШТЕ ЕДЕН ОГРОМЕН МАСАКР ВО САД : Над 27 убиени и преку 30...

Најмалку 27 загинати и 15 ранети во вооружен напад во црква во Садерленд Спрингс во близина на Сан Антонио во сојузната американска држава Тексас. Локалните медиуми јавуваат дека вооружен маж...

(ВИДЕО) ТРАМП Е ТЕШКА НЕВАКЦИНИРАНА БУДАЛА – НА ЛИЦАТА КОИ ПРОСТРАДАА ОД ПОПЛАВА ИМ...

Seriously? Throwing paper towels like a basketball to people who are suffering from flood waters? He's insane.pic.twitter.com/8EmiWUyBoj — Ricky Davila (@TheRickyDavila) October 3, 2017

Премиерката на Србија, Брнабиќ отворено и јавно му се заканува на Заев во интервју...

Вакво нешто до сега не сме виделе, странски премиер да упатува јавни закани преку телевизиско интервју до македонски премиер… Брнабиќ во интервју за Сител му се заканува на Заев да...

(ВИДЕО) ДАЧИЌ ТИ СИ ЕДНО БЕДНО СКАПАНО ЛАЈНО – Дачиќ на среде Атина ја...

Сметам дека Србија направи грешка пред 20 години кога го призна Скопје под името Република Македонија. Тоа не беше коректно кон Грција, изјави српскиот министер за надворешни работи Ивица...