МВР за случајот со Алиоски: Собрани се докази и испратени во ОЈО

0
403

Oд министерството за внатрешни работи во изјава за Либертас не информираа дека за случајот со фудбалерот Алијоски кој вчера беше избркан од пицеријата Ла Страда во Прилеп бидејќи зборувал албански јазик, извршен е разговор со сопственикот и персоналот на пицеријата, собрани се докази и испратени во ОЈО за понатамошна постапка.