ТУРСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ЕРДОГАН НИ ПОНУДИ ВАКЦИНИ ЗА ПОБРЗО НАДМИНУВАЊЕ НА ПАНДЕМИЈАТА, ФИЛИПЧЕ: ТУРЦИЈА ЌЕ НИ ДОНИРА 30 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ СИНОВАК

0
199

“Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган ни соопшти дека ни донираат 30 000 вакцини од производителот Синовак.

Овој гест на солидарност е уште еден показател за искреното пријателство и соработка меѓу двете земји. Голема благодарност до турскиот народ и претседателот Ердоган.

-ФБ СТАТУС НА МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО, ВЕНКО ФИЛИПЧЕ