6.3 C
Prilep
Wednesday, December 6, 2023
Home Македонија ПРЕСЕЧЕН ШВЕРЦ НА ДРОГА ОД КОСОВО НАМЕНЕТ ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, МВР: ЗАПЛЕНЕТА...

ПРЕСЕЧЕН ШВЕРЦ НА ДРОГА ОД КОСОВО НАМЕНЕТ ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, МВР: ЗАПЛЕНЕТА Е ДРОГА ВО ИЗНОС ОД 600 ИЛЈАДИ ЕВРА И ПРИВЕДЕНИ СЕ 6 ЛИЦА

0
1461
На автопатот “Пријателство” од страна на полициски службеници при извршен преглед на патничко возило Опел Зафира, со скопски регистарски ознаки, управувано од И.П. (51) од Скопје, биле пронајдени патнички куфери во кои имало 55 пакувања марихуана. Истовремено, при контрола на патничко возило БМВ Туран со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Р. (30) од Скопје биле пронајдени црни вреќи со вкупно 116 пакувања марихуана.