ПОВТОРНО ПОЧНА ДА РАБОТИ СЦ “БОРИС ТРАЈКОВСКИ” ЗА ВАКЦИНАЦИЈА БЕЗ ЗАКАЖУВАЊЕ, ФИЛИПЧЕ: ВАКЦИНИРАЈТЕ СЕ, ОВА Е ЕДИНСТВЕНИОТ НАЧИН ДА СЕ ЗАШТИТИТЕ И СЕБЕСИ И НАЈБЛИСКИТЕ

0
730

Пунктот за вакцинација во А1 СЦ Борис Трајковски рано утрово започна со работа. Граѓаните кои сакаат да се вакцинираат може да го направат тоа без закажан термин. Во останатите поликлиники во Скопје и во сите други пунктови низ државата продолжува да се одвива вакцинација и ревакцинација на граѓаните. Ве повикувам сите масовно да се вклучите во овој процес на имунизација. Ова е единствениот начин да се заштитите себеси и вашите најблиски.

-ФБ СТАТУС НА МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО, ВЕНКО ФИЛИПЧЕ