Eкс министерот Миле Јанакиевски си ручал во Воденица со поп пеачката Елена Ристеска

0
1977

elena-540x540

Екс министерот Миле Јанакиески кој ја користи апанажата по заминувањето од министерската позиција за транспорт и врски, вчера напладне ја однел на ручек неговата пријателка, поп пејачката Елена Ристевска.

– Келнерите во Воденица се растрчаа како пеперутки околу нив, ги местеа пердињата, и чекаа што ќе одлучат да порачаат за јадење – велат изворите на Либертас.

На соседната маса беше јасновитката Клеопатра со нејзиниот асистент Бојан, и тој почнал да чита и коментира гласно – „што е ова во Фокус, ауууу, 14 кривични пријави“.

milee-540x3671-540x367

Јанакиевски и неговата пријателка, како што тврди изворот на Либертас, го игнорирале, како да не ги слушаат гласните коментари од соседната маса.

Сепак, бидејќи коментарите продолжиле а очигледно на Јанакиески не му се допаднале, тој и неговата пријателка смениле маса и отишле на другиот крај од ресторанот, за да можат да уживаат во ручекот.