55 ГОДИШНА СКОПЈАНКА УАПСЕНА ЗА ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ВО УЧИЛИШТА

0
1027

Полициски службеници денес привеле 55-годишна скопјанка.

На 12.01.2023 од полициски службеници приведена е А.К.(55) од Скопје, поради основано сомнение дека на 11.01.2023 од мобилен телефон се јавила телефонски во Управата за финансиско разузнавање во Скопје и лажно пријавила дека се поставени експлозивни направи во училишта во Скопје. Веднаш по добиената пријава преземени се соодветни мерки и активности и утврдено е дека пријавата е лажна, а А.К. (лице со здравствени проблеми) е пронајдена и приведена, информира МВР.