45 ГОДИШЕН РАДОВИШАНЕЦ СО МЕСЕЦИ СИЛУВАЛ МАЛОЛЕТНО ДЕВОЈЧЕ

0
159

На 24.04.2024 во Полициската станица Радовиш било пријавено дека 45- годишен жител на Радовиш во периодот од јануари до април 2024 година во повеќе наврати извршил обљуба врз малолетничка од радовишко село.

За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, по чии насоки се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.