ЏАФЕРИ ГО ПРЕЧЕКА ПАНДОВ КАКО ДЕЛ ОД КОЊАНИЦАТА КОЈА ПРИСТИГНА НА МЕЧКИН КАМЕН

0
636
Предводникот на државната делегација на централната прослава на Илинден во Крушево, Талат Џафери и останатите присутни предмалку ја дочекаа коњаницата на Мечкин Камен во Крушево.

Дел од коњаницата која тргна од Горно Лисиче беше и Александар Пандов од ВМРО-ДПМНЕ, а освен од Лисиче, имаше коњаници и од Кичево, Свети Николе и Бигорскиот манастир.Кога коњаницата пристигнуваше на Мечкин Камен дел од присутните граѓани скандираа „Никогаш северна, само Македонија“.