ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ СЕ ФАЛИ ДЕКА Е ЕЛИТНО КУРТОНЧЕ : 500 ЕВРА Е СМЕШНА СУМА ЗА МЕНЕ!

0
1033

– Мене не ми е јасно како може некој да се продава за 500е, па тоа е смешна сума!

Уредникот на радио Лидер и порталот Лидер, куртончето Љупче Златрев се пофали на куртон Алфа дека за него 500 евра се мачкина кашлица.

Еееј колку е очајна мафијата и режимот кој се обидува да се врати, да го плаќаш овој смешен кловн толкава сума да му даваш студија радија канцеларии коли плати, Љупче Златев да те враќа на власт, значи и ВМРО не е тоа што беше, порано бар имаше тешкаши како Латас, Мирка, Миленко, Жоро итн, стари искусни пропагандни ѕверови, сега ред дојде Љупче заедно со Ацо Мечка да бидат клучните медиски тупаници, оф леле мајко, тешко на Мицковски, не му е лесно, тотално се истрошени…

Само Геро и Горан Момировски даваат малце сериозност на пропагандата на мафијата, но ослабени се многу, треба да играат напад со Љупче и Мечка, тоа е како Роналдо и Меси да ги ставиш со турски бекови, не бива колку и да дриблаат и даваат голови, нема да победат на крај…