Јунајтед и Баер на убедлив начин обезбедија пласман во ЛШ

0
494

Баер и Манчестер беа убедливи против Лацио, односно Бриж, Астана со гол на шест минути пред крајот се избори за „победничко“ реми на Кипар, БАТЕ Борисов и покрај поразот во Белград оди понатаму поради гол повеќе на гостински терен, додека ЦСКА во 86.минута го постигна решавачкиот погодок на пресметката со Спортинг.

manchesterbayer

Постигнати резултати:

Бриж – Манчестер Јунајтед 0:4 (1:3 прв натпревар),
ЦСКА Москва – Спортинг 3:1 (1:2),
Баер Леверкузен – Лацио 3:0 (0:1),
АПОЕЛ – Астана 1:1 (0:1) и
Партизан – БАТЕ 2:1 (0:1).

Во вторникот место во групната фаза од ЛШ изборија: Валенсија, Динамо Загреб, Малме, Макаби Тел Авив и Шахтјор.