Јоци : Абе вмровци, овој ли е тој Сашо Тасевски што ве брани вас и ќе ја брани Македонија, оној Сашо Тасевски кој во колумни ве нарекуваше ,,Копилиња” и за кого бевте ,,монструозна врхушка”?!

0
2088

Добро, вмровци знаат кого читаат – овој ќе ви ја брани Македонија⁉️ Добро, вие знаете кој е човеков?

Па, Сашо Тасевски, своевремено, имаше околу 100 колумни против Груевски, меѓу нив и колумна ,,Копилиња” каде вмровци за него беа – ,,монструозна врхушка…луѓе кои нарачувале убиства…партиски силеџии…мозоци на најорганизираниот криминал…”. Нешто за кое е свесно и пола членство на вмровци и гледаат да се ,,исперат” од тие епизоди.

Така некако ја доби и милоста на СДСМ, сигурно не од што е многу убав.
Потоа, несреќава, стана директор на Драмски театар и почна да пишува како нема ништо лошо што Заев се поклонил во Софија пред Самоил, каде пишува бугарски цар⁉️ Ај и тоа ќе ви објавам.

Не сте го читале, а? Ах, брее…Па, ја дури пишав колку е тоа погрешно што Заев го направи, ама овој тогаш беше директор, ви текнуе? Течеа лиги на сите страни во тоа време.
Гледам јас не знаете ништо за овој.
Па, се сликаше со Заев, насмеан ко да ќе го бањаат, а уште па и за струк нежно го фати (📸 види фото 3)

По 1,5 година го сменија од директор (заблагодарете и` на дада ви Јоци која му објави јавно како овој Заев го нарекува ,,зајко”, а Заев точно знам дека е злопамтило, затоа и му го објавив тоа, ама па ја не почнав прва 😎…)

И потоа зема напиша еден булшит на куб викан ,,Грујо, извини што јадев го*на” (одлична дефиниција си даде за себе што е право). Изгледа тоа му е лајфстајл.
Па, сега слушам се фатил со оние ,,Бојкотирам”, кои ни 500 потписи не собраа за изборни листи, па ќе ја спасувал Македонија од такви ко него и продава ,,комитски” басни од немоќ.

Добро, не гледате дека човеков сезонски паѓа со дух и менува фотки на профил – те со Заев, те со Грујо. Што знам…кај и да е, ќе почне да дели пуканки на митинзи.

Фејсбук статус на Јорданка Ивановска- Јоци