ЈЕЗИВО ДЕНЕСКА ВО КРИВИЧЕН: Сведок на претепувањето на Села раскажуваше како бил тепан и влечен по собраниските ходници!

0
1739

Бидејќи сведокот се присети на тоа што го кажал всушност на истрагата, обвинителот побара како доказ да биде земен целиот негов исказ даден во истрагата. Одбраната жестоко се спротивстави; – Од денешното рочиште во Основниот суд Скопје 1 (Фото: М. Златевска)

Сведок на Oбвинителството за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села на 27 април лани, не се сеќаваше што се случувало во негово присуство за време на нападот на Собранието. На судењето за обид за убиство на Села, сведокот беше викнат оти имал пет – шест видеоклипови и пет фотографии направени со неговиот  мобилен телефон. Тој е братучед на еден од обвинетите.

Обвинителот Дарко Јакимовски, побара и доби дозвола за вкрстени прашања, па полека почна да му ја освежува меморијата на сведокот.

Повеќе за сведочењето на сведокот денеска на порталот СДК.МК