Јанкулоска признава во стан од 40 квадрати сместени по 50 души

0
861

jankulovska

Министерката Гордана Јанкулоска во објавените снимки признава дека во станови од по 40 квадрати се сместени по 50-тина луѓе од Пустец, соопшти лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска на прес конференција.

„Човечињата си гласаат, за рака си одат“, коментира Јанкулоска.