ЈАВНОСТА ГО ЧЕКА ОВА 30 ГОДИНИ: На моќниот пратеник му се заканува затворска казна и до 10 години, а на лустраторите до 5 години зад решетки

0
5176
Oбвинителите од згаснатото СЈО, Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски, го продолжија животот на еден од предметите, односно поднесоа обвинение за случајот „Моќник“.

Предметот е на оценка, а доколку добие зелено светло, пратеникот Антонио Милошоски, но и речиси целата поранешна екипа на Комисијата за лустрација ќе седнат на обвинителна клупа

Пишува
Валентина ВУРМО

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК