Ѓорѓи Спасов за НОВА-ТВ : Заев треба на собраниска говорница да ги објави “бомбите”

0
992

Екс-министерот за правда, проф. Ѓорѓи Спасов во интервју за НОВА: Дали забраните на Обвинителство за објавување на материјали од случајот “Пуч” можат да доведат до затворање на медиуми, каков расплет е можен по обвинувањата на Груевски кон Заев- кој ќе победи?

Видеото може да го погледнете ОВДЕ